Unikālā ceļojošā izstāde "Radošā inženierija II" 15.oktobrī atvērta Rīgas domē, ar tramvaja līnijas rekonstrukciju un ceļu segumu materiāliem tajā pārstāvēta arī Liepāja.

Izstādes mērķis ir paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas būvuzņēmēju spējām pēdējo gadu laikā realizēt unikālus, daudzveidīgus industriālos objektus – loģistikas parku, molu, tiltu, baseinus, ceļus, viesnīcu un citus objektus.

Izstādes saturs – saistoša satura lielformāta planšetes ar fotostāstiem, kur atainoti iedvesmojoši un pārsteidzoši būvobjektu tapšanas mirkļi un gatavi objekti. Kopumā izstādi veido 18 planšetes ar mākslinieciski augstvērtīgām fotogrāfijām, apraksta daļā piedāvājot iepazīties ar lakoniskiem, saistošiem stāstiem latviešu un angļu valodā.

Izstādē eksponēti sekojoši objekti – Rīgas cirka fasādes rekonstrukcija, peldbaseinu būvniecība visā Latvijā, Ventspils Dienvidu mola atjaunošana, tramvaja līnijas un pieguļošās teritorijas kompleksā rekonstrukcija Liepājā, ceļu posma rekonstrukcija maršrutā Ventspils – Liepāja, tilta pār Gauju Siguldā pārbūve, biogāzu ražotņu būvniecība Latvijā un Igaunijā, unikāli un augstas meistarības koka darbi objektos visā Latvijā, "VGP Park Ķekava" būvniecība, komplicētā Mežaparka estrādes pārbūve, sarežģītas arhitektoniskās formas "Wellton Riverside SPA Hotel" būvniecība, dizaina vidusskolas "Saules skolas" jauno korpusu būvniecība Daugavpilī, atraktīvas arhitektūras apakšstacijas būvniecība Lapeņu ielā Rīgā, digitālās strūklakas izveide Ogrē, Valmieras stadiona un manēžas būvniecība, Ventspils mūzikas vidusskolas ar koncertzāli būvniecība, Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centra – bibliotēkas "Sala" būvniecība. Divos stendos skatāms arī Liepājas uzņēmums "Ceļu un tiltu būvnieks" (CTB) un tā ražotie ceļu segumu materiāli.

Izstāde gada garumā tiks eksponēta astoņās dažādās sabiedrībai pieejamās vietās – pašvaldībās, teātru foajē, muzejos, tirdzniecības centros, tādējādi ar būvnieku veikumu iepazīstinot plašu auditoriju.

Rīgas domē izstāde būs aplūkojama līdz 2018.gada 15.novembrim, pēc tam izstāde tiks eksponēta Satiksmes ministrijas telpās, bet plašākai publikai izstāde būs pieejama no 2019.gada 9.janvāra t/c "Sky&More". Izstādes organizatori sola nākamgad to atvest arī uz Liepāju.

Izstādes organizators ir biedrība "Building Design and Construction Council", bet tās atbalstītāju skaitā ir arī Liepājas uzņēmums "Ceļu un tiltu būvnieks" (CTB).