Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 1.decembrī, deputāti pieņēma virkni lēmumu, kas saistīti ar dažādu aktīvās atpūtas piedāvājumu attīstību Karostas Beberliņos.

Viens no lēmumiem – par zemesgabalu Lībiešu ielā 2/6 un Laboratorijas ielā 13 (pretī "BB Wakepark" teritorijai) daļu iznomāšanu – tika pieņemts pēc SIA "BB Taka" lūguma. Kā sēdē skaidroja šī uzņēmuma pārstāvji Artūrs Ausējs un Gatis trencis, šajā teritorijā nākamvasar iecerēts ierīkot pirmo no trim tā sauktās baskāju takas posmiem. Kopumā trīs gadu laikā plānots ierīkot trīs kilometrus garu taku, nākamvasar varētu sākt darboties jau takas pirmais kilometrs. Pēc "BB Taka" pārstāvju sacītā, taka, kas būs komerciāls pasākums, aizņems 3 – 10% Beberliņu teritorijas un nepārklāsies ar esošajā bezmaksas publiskajām pastaigu takām.

Šādas takas Eiropā ir ļoti populāras, bet Latvijā tādu nav daudz, piemēram, viena no tādām ir Gaujas nacionālajā parkā. Liepājai tuvākā ir Tukuma pusē, un tas ir 180 km no šejienes, skaidroja takas entuziasti, kuri ar savu piedāvājumu Liepājā cer ieinteresēt arī lietuviešus.

Baskāju takas veidotāji sola ierīkot arī divas piknika vietas takas tuvumā, kā arī publiski ieejamas atrakcijas un spēles. Paredzēts, ka atpūtas vieta nodrošinās arī piecas jaunas darbavietas.

Deputāti pieņēma arī vairākus lēmumus, kas saistīti ar jau esošā piedzīvojumu parka "Tarzāns" un "BB Wakepark", kā arī "BB Kempings" paplašināšanos. Iecerētas papildu ūdens atrakcijas, "Tarzāna" kafejnīca un citas aktivitātes.

Deputāti arī piekrita izmainīt Beberliņu ūdenskrātuvei līdzās esošās teritorijas statusu no pludmales uz mežaparku, tādējādi atvieglojot ielu tirdzniecības iespējas šajā teritorijā.