Otrdien, 26.maijā, Liepājas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas (CAK) sēdē pieņemts lēmums no 1. jūnija atsākt tirgot biļetes pie sabiedriskā transporta vadītājiem (gan autobusos, gan tramvajos), kā arī atjaunot iekāpšanu pa priekšējām durvīm, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Ņemot vērā to, ka sabiedriskā transporta vadītāju darba vietas ir aprīkotas ar papildu drošības līdzekļiem, tādējādi radot lielāku distanci no pasažieriem, kā arī obligāto prasību visiem pasažieriem sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu, pieņemts lēmums atsākt tirgot braukšanas biļetes pie sabiedriskā transporta vadītājiem.

Kā CAK informējusi Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports”, tā katru dienu saņem vairāku pasažieru sūdzības par to, ka sabiedriskajā transportlīdzeklī nav iespējams iegādāties braukšanas biļetes. Lai arī informācija par to, ka tās ārkārtējā situācijā nav iespējams iegādāties ir zināma jau no  16. marta, ļoti daudzi pasažieri joprojām saskaras ar šo problēmu, nespējot laicīgi sagatavoties braucienam un iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā. Tāpat daudzi pasažieri šo situāciju izmanto ļaunprātīgi, lai braucienu veiktu bez maksas, zinot, ka transportlīdzeklī biļeti iegādāties nav iespējams.

Personas, kuras ir tiesīgas izņemt bezmaksas brauciena biļetes (personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, pavadoņi personām ar 1. invaliditātes grupu un bērni invalīdi līdz 18 gadiem), jau no aprīļa sākuma tās izņēma pie transportlīdzekļa vadītāja, uzrādot invaliditātes apliecību.

Atgādinām, ka sods par braukšanu bez biļetes ir 10 eiro (veicot soda apmaksu uz vietas) vai 30 eiro, veicot apmaksu vēlāk.

Neskatoties uz vairāku ierobežojumu mazināšanos, iedzīvotāji joprojām tiek aicināti izturēties atbildīgi, sargājot sevi un citus sabiedrības locekļus.  Tāpat pasažieri aicināti joprojām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu.