Svētdien Latvijā tiek atklāta ziemas peldēšanas sezona, un ūdens temperatūra Baltijas jūrā pie Liepājas 2.oktobra rīta bija +13,2 grādu.

Augstākā ūdens temperatūra, +14,4 grādi, svētdienas rītā konstatēta jūrā pie Ventspils, kā arī Ķīšezerā. Vēsākais ūdens Latvijas piekrastē ir pie Kolkas, kur svētdienas rītā bija +11,8 grādi, bet dažās mazākās ūdenstilpnēs pēc aukstās nakts ūdens atdzisis līdz aptuveni +10 grādiem, raksta BNS.
Ūdens temperatūra gan jūrā, gan upēs un ezeros patlaban ir augstākā nekā citos gados. Piemēram, pērn 2.oktobra rītā ūdens temperatūra gan dažās mazākās upēs, gan vietām piekrastē bija pazeminājusies līdz +5..+7 grādiem. Liepājā pagājušā gada 2.oktobrī tas bija +6,7 grādi - gandrīz divreiz aukstāks nekā šogad.
Kā aģentūru BNS informācija biedrības "Latvijas ronis" valdes pārstāve Sarma Kočāne, 2011.-2012.gada sezona Latvijas ziemas peldētājiem būs īpaša, jo 2012.gada janvārī Latvijā notiks pasaules ziemas peldētāju čempionāts. Dalību tam jau pieteikuši sportisti no vairāk nekā 20 pasaules valstīm, taču pieteikšanās vēl turpināsies līdz novembra beigām.