Šonedēļ portāls saņēma viena Cieceres ielas nama apsaimniekotāja informāciju, ka jau vairākas dienas nav izvesti gruži. Situāciju lūdzām skaidrot gružu apsaimniekotāju.

"Iepriekš, daudzu gadu garumā nav bijusi šāda situācija. Šis stāsts ir Vides pakalpojumu grupas darbs. Bija jāizved pirmdien no rīta, esot sabojājusies a/m un tikai šodienas (otrdienas) vakarā tiek solīta izvešana. Šķirotie atkritumi arī netiek izvesti.

Jauna līguma (pašvaldībai ar pakalpojumu sniedzēju) noslēgšanas iemesls tika minēts, ka lai ieverotu sanitārās normas. Bet pati kompānija savas darbības rezultātā tos veido. Plus, ir jautājums vai maz kompānija ir gatava nodrošināt pakalpojumu, ja reiz vienas, no ierindas izgājušas a/m dēļ veidojas šāda situācija.

Paskaidrojumus nav kam pieprasīt, jo sazināties var tikai ar operatoru, kas tikai atkārto, ka: "neko citu jums nevaru atbildēt".

Situācija bezcerīga, jo izvēles iespēju jau nevienam nav...monopols!" – otrdien rakstīja mājas apsaimniekotājs.

Sazinoties ar "Vides pakalpojumu grupu", kas ir Cieceres nama atkritumu apsaimniekotājs, trešdien saņēmām šādu "Vides pakalpojumu grupas" preses sekretāra Kaspara Līcīša atbildi:

"Ņemot vērā, ka šobrīd notiek atkritumu izvešanas maršruta pilnveidošana, var gadīties, ka kādā adresē netiek savlaicīgi izvesti atkritumu. Maršrutu pārplānošana nepieciešama, jo joprojām tiek slēgti jauni līgumi un nepieciešams tajos iekļaut papildu adreses, kas savukārt pagarina maršruta garumu un ietekmē klienta apkalpošanas ātrumu. Par izmaiņām cenšamies informēt klientus jau iepriekš, lai rastu abpusēji pieņemamu risinājumu."

Tikām vakar arī pašvaldības izpilddirekcija izplatīja informāciju, ka ir neapmierināta ar jauno atkritumu apsaimniekotāju darbu.

"14.decembrī pašvaldības administrācijas izpilddirekcija sasauca sapulci ar jaunajiem atkritumu apsaimniekotājiem pilnsabiedrību "Vides pakalpojumi Liepājai" un personapvienību, kuru veido SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia Vide", lai noskaidrotu iemeslus novēlotai atkritumu izvešanai un rastu problēmas risinājumus.

Sapulcē piedalījās arī SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" valdes loceklis Artis Rimma, klientu daļas vadītāja Sanita Nīmane un SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols.

Pēdējo dienu laikā ir saņemtas daudzu liepājnieku sūdzības un pilsētnieki ir neapmierināti ar savlaicīgi neizvestiem atkritumiem. Galvenokārt neapmierinātība ir par pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" darbu, kuras apsaimniekotā teritorija ir no pilsētas Dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam. Mulsumu rada arī neskaidrības par atkritumu izvešanas grafikiem.

Kā informēja pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena, uzņēmums ir saskāries ar neparedzētiem sarežģījumiem un tehniskām problēmām, kuras pašlaik tiek risinātas. Šajā nedēļā uzņēmums jau ir operatīvi sācis izvest līdz šim vēl neizvestos atkritumus, kā arī papildu atkritumu savākšanas ekipāžas nodarbojas ar vēja un putnu izvazāto atkritumu savākšanu. R. Pitena saprot iedzīvotāju sašutumu un atzīst, ka radusies situācija ir pilnībā nepieņemama un nav attaisnojama. Uzņēmums lūdz iedzīvotājus būt saprotošiem un pacietīgiem.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens uzsver, ka radusies situācija vairs nedrīkst atkārtoties. Visām iesaistītajām iestādēm un uzņēmumiem galvenokārt jārūpējas, lai atkritumi būtu izvesti laikā un iedzīvotājiem neradītu neērtības. Sanāksmē tika nolemts operatīvi strādāt, lai maksimāli ātri izvestu vēl neizvestos atkritumus.

Iedzīvotāji aicināti turpināt komunikāciju ar sava rajona atkritumu apsaimniekotājiem, lai kopīgi rastu atbildes uz neskaidriem jautājumiem.

Ar "Vides pakalpojumu grupu" iespējams sazināties zvanot pa tālruņiem 6 345 7777 vai 26667227, kā arī rakstot uz e-pastu: info@vpgrupa.lv. Tāpat papildu informāciju iespējams meklēt mājas lapā www.vpgrupa.lv.

Savukārt uzņēmums SIA "Eko Kurzeme" jautājumu un neskaidrību gadījumā, klientus aicina vērsties Klientu apkalpošanas centrā pa tālr. 63407315 vai 22013939, un informē, ka aktuālākā informācija par SIA "Eko Kurzeme" pieejama - mājas lapā www.ekokurzeme.lv."