23. un 24.maijā Liepājā reģionālajā iepazīšanās vizītē viesojas Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels, lai tiktos ar Liepājas domes vadību, iepazītu pilsētu un piedalītos vēstniecības organizētajā Karalienes Zaļās lapotnes koku stādīšanas iniciatīvā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

24.maijā vēstnieks Pols Bramels tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās sākumā vēstniecības pārstāvji sveica Liepāju ar nesen iegūto titulu "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027". Tikšanās laikā domes vadība vēstnieku īsumā iepazīstināja ar pilsētu − pastāstīja par Liepājas attīstības tendencēm un uzņēmējdarbības aktualitātēm, par pilsētvides sakārtošanas jautājumiem, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā. Tika apspriesta arī tēma par investīcijām izglītībā un 23. maijā parakstītais līgums par jauna bērnudārza būvniecību Liedaga ielā 6, tika runāts arī par šīs nedēļas vienu no aktuālākajiem kultūras pasākumiem – koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncertu. Tāpat tika aizskarta arī tēma par atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pēc tikšanās domē vēstniecības pārstāvji devās uz Zirgu salu, lai piedalītos Karalienes Zaļās lapotnes koku stādīšanas iniciatīvā un iestādītu Zirgu salā dižskābardi. Koka stādīšanā palīdzīgu roku pielika arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēknes, kuras tajā mirklī pastaigājās Zirgu salā.

Pēc koku stādīšanas iniciatīvas vēstnieks P. Bramels plāno apmeklēt Liepājas 17.−19.gs. interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams", doties ekskursijā uz Karostu un dienas noslēgumā apmeklēt Jam Session koncertu koncertzālē "Lielais dzintars", kur muzikāla pasākuma īpašais viesis būs vijoļspēles virtuozs no Kanāriju salām Pablo Rodrigess.

Vizītes pirmajā dienā vēstniecības delegācija apmeklēja vēja parku "AtmosClear" Medzes pagastā, tikās ar Liepājas Eiropas Kultūras galvaspilsētas projekta darba komandu un projekta vadītāju Intu Šoriņu un pārrunāja ar projektu saistītus jautājumus, apmeklēja Liepājas muzeju, kur tikās ar muzeja vadītāju Daci Kārklu un apsprieda ar kultūru saistītus jautājumus, kā arī iepazina Liepājas uzņēmējdarbības vidi, apmeklējot Liepājas ostu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas darbu.

Vēstnieks pozitīvi vērtē Liepājas attīstības tendences, pilsētas sakārtotību un rūpes par iedzīvotājiem, kā arī Liepājas kā pilsētas sniegto pienesumu valsts kopējās drošības vairošanā.


Informācijai
Karalienes Zaļā Lapotne ir unikāla koku stādīšanas iniciatīva – stādot kokus nākamajām paaudzēm, tiek godināta un atzīmēta Lielbritānijas karalienes Elizabetes II platīna jubileja 2022. gadā. Lielbritānijas vēstniecība īsteno iniciatīvu arī Latvijā, stādot koku katrā Latvijas kultūrvēsturiskajā novadā – Latgalē, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē. Iniciatīva ir arī simbolisks veids, kā stiprināt saiknes starp Latviju un Lielbritāniju.