Gan pilsētas domes, gan Pašvaldības policijas amatpersonas apliecina, ka divu Liepājas ezeram pieguļošajā teritorijā esošo lielo koku nozāģēšana bijusi saskaņota un likumīga.

Runa ir par Amatas ielā (K.Ukstiņa ielas galā), laivu kooperatīva "Vilnis" teritorijā augušo bērzu, par kuru portāla lasītājs Arnolds Ķeiris izteicās – "skaistākais bērzs, kādu savā mūžā esmu redzējis" un Dunalkas ielas galā augušo vītolu, no kura svētdien, 28.aprīlī, pāri bija palicis tikai celms ap 1,2 m diametrā..

Par bērza zāģēšanu informāciju 27.aprīlī pulksten 10.20 saņēmis arī Pašvaldības policijas dežurants.

"Mūsu darbinieki ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka ir izsniegts Liepājas pilsētas domes apstādījumu komisijas 2018.gada 5.oktobra lēmums par atļauju bērza nozāģēšanai," portālam sacīja Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš.

Savukārt Liepājas Būvvaldes ainavu arhitekte Laura Stilbiņa pastāstīja, ka abos gadījumos bija izsniegta Apstādījumu uzraudzības komisijas atļauja. Bērzs Amatas ielā audzis pie paša laivu celiņa, un tā konstrukcijās bijušas redzamas koka radītas deformācijas. "Tika pieprasīts arī Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums. 2018. gada 1. oktobrī komisijā tika saņemts Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums Nr.3.11/4964/2018-N – ārpus meža augoša koka – viena āra bērza nociršana zemesgabalā Amatas ielā 20, Liepājā, nav pretrunā ar dabas aizsardzības normatīvajiem aktiem".  Aprēķināta zaudējumu atlīdzība un pēc tās saņemšanas izsniegta ciršanas atļauja.

Savukārt Dunalkas ielas galā augušajam vītolam bijuši "būtiski stumbra bojājumi – lūstot tā skeletzaram, bija lauzta arī puse stumbra". Vītola nozāģēšanai ciršanas atļauju saņēmusi Komunālā pārvalde.