Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde aicina ieskandināt Jūras svētkus 7. jūlijā ar Jūrasbraucēju airēšanas sacensībām un Kuģu parādi. Arī šogad Jūras svētku ietvaros norisināsies pasākums Tirdzniecības kanālā pie Jahtu ostas "Pilsētas platumā no ezera uz jūru", informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Tā tas bijis jau no sen seniem laikiem, kad meklējami Liepājas tirdzniecības, kuģniecības, rūpniecības tradīciju pirmsākumi, ka ezers, jūra ar Tirdzniecības kanālu kā vienojošo elementu ir bijusi kā viena no aktīvākajām daļām pilsētas asinsrites sistēmā, bet osta ir Liepājas vārti uz plašo pasauli. Pilsētas kurām ir savas ostas, elpo dziļāk un domā plašāk.

Liepājas SEZ pārvalde aicina  aktīvi piedalīties gan airēšanas sacensībās, gan laivu parādē un arī vērot notiekošo. Arī šogad skatītājiem uz  pasākuma laiku tiks atvērta krastmala Jaunajā Ostmalā, kas nākotnē plānota kā publiska zona līdzīgi kā tas ir Vecajā Ostmalā, kur osta, kuģi un saimnieciskā darbība ikdienā veiksmīgi sadzīvo ar iedzīvotāju un tūristu klātbūtni.


Programma:
15.00 – 19.00 Jūrasbraucēju airēšanas sacensības
19.00 – 20.00 Kuģu un laivu parāde

Skatītājiem
Pulcēšanās – Vecajā Ostmalā un Jaunajā Ostmalā pretī Liepājas Jahtu ostai.
Apmeklējums – pēc vēlmēm un iespējām, pilnīgi par brīvu!

Dalībniekiem
Jūrasbraucēju airēšanas sacensības   
• Atrodi domubiedrus vismaz vēl 6, piesakies, trenējies un piedalies.
• Komandā jābūt 7 dalībniekiem (6 airētāji un 1 airēšanas ritmu turētājs un saucējs).
• Komandas var pieteikties treniņbraucieniem, kas norisināsies četrus vakarus no 03.07.2023. – 06.07.2023. no plkst. 19:00-21:00. Treniņbraucieni norisināsies Liepājas tirdzniecības kanāls pie Liepājas jahtu ostas piestātnes. Treniņbraucieniem pieteikties pa tālruni - 26490324
• Lai reģistrētos sacensībām un treniņbraucieniem jānosūtas e-pasts (komandas nosaukums, komandas dalībnieki, kontaktinformācija) uz e-pastu: tkoga@inbox.lv .
• Pieteikšanās sacensībām līdz 05.07.2023. vai līdz pieteikušās 20 komandas.
Kuģu un laivu parāde
Vienkārši piedalies!!!  Atrodi to vienu vienīgo iemeslu, lai piedalītos parādē un piesaki sevi, savu komandu un ūdens transporta līdzekli līdz 6. jūlijam dalībai svētku parādē, sūtot savu brīvas formas pieteikumu uz e-pasta adresi: web@lsez.lv.