Jau nedēļas nogalē, 22. septembrī, norisināsies Latvijas Orientēšanās nakts. Liepājā starts trīs stundu sacensībās rogainingā tiks dots pie Liepājas Valsts tehnikuma ēkas Vānes ielā 4. Uz šo brīdi ir pieteikušās jau 89 liepājnieku komandas – kopā vairāk nekā 300 dalībnieku. Pieteikšanās dalībai pasākumā iespējama vēl tikai šodien, 18. septembrī, portālu informēja Sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Dalība pasākumā ir bez maksas, bet pirms tam, līdz 18. septembra pulksten 23.59, nepieciešams pieteikties mājaslapā tiešsaistē.

Sacensībās var piedalīties komandas 2 līdz 5 cilvēku sastāvā sekojošās dalībnieku grupās:

OPEN – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
• sievietes – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
• ģimenes – komandā vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam un vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
• veterāni – visi vecumā virs 55 gadiem.

Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla, un būs nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju lejupielādēt Qrenteerings mobilo aplikāciju, jo atzīmēšanās kontrolpunktos, notiks nolasot QR kodus. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store.

Reģistrācija un numuru saņemšana visās pilsētās 22. septembrī sāksies no pulksten 18.30, karšu saņemšana no pulksten 19. Kopīgs starts būs pulksten 20 un finišs pulksten 23. Labākie katrā dalībnieku grupā tiks apbalvoti.

Tās ir aizraujošas trīs stundu sacensības rogainingā, kurā distance veicama ar kājām saskaņā ar LOF apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem. Šajā gadā orientēšanās entuziasti tiek aicināti dalībai 20 Latvijas pilsētās.

Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, sadarbībā ar Liepājas Sporta pārvaldi, Liepājas Olimpisko centru, Orientēšanās klubu "DR-Krasts", Liepājas Valsts tehnikumu, "Maxima" un "Jāņa sētu". Pasākumu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.