Dalībai "Douglas" Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) jaunajā sezonā pieteikušās14 komandas, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS), ziņo LETA.

Komandu pieteikumus un izspēles sistēmu LBS valde apstiprinās septembra sākumā.

Startam A grupā līgas nolikumā noteiktajā termiņā pieteiktas piecas komandas: "TTT Rīga", "Liepāja", BJBS "Rīga/Juniores", RSU un "Daugavpils Universitāte".

Savukārt startam B grupā saņemti pieteikumi no deviņām komandām: "Kandava", "Saldus/Sporta skola", BJBS "Rīga/Juniores–2", Jūrmala, "Dimantu akadēmija", "TTT/RBJSS Rīdzene", BJBS "Rīga/Jugla", "Valmiera Glass VIA" un Latvijas U–16 izlase.

"No iepriekšējās sezonas dalībniecēm turnīram nav pieteikusies "Latvijas Universitāte", kuras vietā A grupā spēlēs "Daugavpils Universitāte". Pievienojušās "Valmiera Glass VIA", "TTT/RBJSS Rīdzene" un BJBS "Rīga/Jugla", komentēja LSBL direktore Līga Goldmane, neizslēdzot iespēju, ka līdz valdes lēmuma pieņemšanai B grupai pievienosies "vēl kāda no iepriekšējo čempionātu dalībniecēm".

Jau ceturto gadu elites grupas komandas sezonas pamatturnīru izspēlēs "Douglas" Baltijas Basketbola līgas turnīrā, kam pieteikušās arī piecas komandas no Lietuvas un četras – no Igaunijas.

Visu trīs Baltijas valstu basketbola federācijas izskatījušas trīs līgas izspēles variantus – divu apļu turnīrs, aplis un pēc tam dalīšanās divās grupās, kā arī komandu sadalīšana pēc spēka divās grupās jau sezonas sākumā –, tomēr lēmums tiks pieņemts pēc iesaistīto komandu aptaujāšanas. Tāpat turnīra norisi var ietekmēt epidemioloģiskā situācija Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

B grupas turnīrā piedalīsies tikai Latvijas komandas, cīnoties par ceļazīmēm uz Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīru, informē LBS.

Iepriekšējā sezonā Latvijas čempioņu titulu astoto reizi pēc kārtas izcīnīja "TTT Rīga" basketbolistes.