Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja desmito vietu Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas otrajā posmā – Azoru salu rallijā –, bet "Open" klasē viņi ieņēma pirmo vietu, ziņo LETA.

Pēc sestdien aizvadītajiem sešiem ātrumposmiem Latvijas ekipāža kopējā ieskaitē bija 13.pozīcijā. Noslēdzošajā diena tika veikti septiņi ātrpumosmi un latviešiem izdevās uzlabot savas kopvērtējuma pozīcijas.

"Open" klasē četru ekipāžu konkurencē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara, atkārtojot pirmajā posmā iespēto.

Rallija noslēdzošā dienā ekipāža saskārās ar tehniskām ķibelēm – dzinējs strādāja tikai ar 50% jaudu un to neizdevās novērst arī servisa zonā. Pirms sacensībām treniņu laikā radās uz vietas nenovēršamas problēmas ar elektroniku, tāpēc sacensībās nācās startēt ar rezerves automašīnu. Tas gan netraucēja sasniegt desmito vietu posmā.

Pēdējā ātrumposmā uzvaru izrāva Spānijas ekipāža ar pilotu Efrenu Jarenu, kas kopvērtējumā par nieka 2,7 sekundēm pārspēja portugāli Rikārdu Mouru. Vairāk nekā pusminūti zaudēja austrietis Simons Vāgners.

Latvijas ekipāža šosezon startē Lietuvā bāzētās "Proracing Rally team" sastāvā, braucot ar "Škoda Fabia Rally2–Kit" mašīnu.

Eiropas čempionātā plānoti astoņi posmi, no kuriem piektais notiks jūnija sākumā Liepājas apkārtnē.