Latviešu basketbolists, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas "Knicks" spēlētājs Kristaps Porziņģis savai dzimtajai pilsētai Liepājai dāvinās jau otro āra basketbola laukumu.

Par to šodien video vēstījumā sociālajos tīklos ziņo Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Porziņģis vēstulē informējis Liepājas domi, ka vēlas savai dzimtajai pilsētai dāvināt publiski brīvi pieejamu āra basketbola laukumu Ventspils ielas parkā. Laukums atbildīs NBA parametriem – 28,65 metru garumā un 15,25 metru platumā. Gar laukuma malām tiks izveidoti soliņi.

"Kāpēc Ventspils ielā? Tāpēc, ka viņš tur netālu pats dzīvoja un droši vien jau puikas vecumā domāja par to, kā varētu Ventspils ielas parkā uzspēlēt basketbolu," savā video vēstījumā, paužot prieku par par Porziņģa dāvinājumu pilsētai, atzina Liepājas mērs.

Nākamceturtdien, 16.februārī, domes sēdē plānots lemt par šī dāvinājuma pieņemšanu. Liepājas mērs savā video vēstījumā arī pauda cerību, ka jauno basketbola laukumu šovasar varēs atklāt, klātesot pašam Porziņģim.

Jau ziņots, ka pērnvasar Liepājā, Jūrmalas parkā, tika atklāts āra basketbola laukums, ko pilsētai dāvināja Porziņģis.