Neraugoties uz sarežģīto situāciju saistībā ar "Covid-19", ar Liepājas pilsētas atbalstu, tika aizvadītas 2019./2020. gada Liepājas amatieru hokeja čempionātu sezonas, noskaidrotas labākās komandas, kā arī noteikti labākie čempionātu spēlētāji.

Komandu atsaucība bija pietiekoša, lai spēles notiktu pēc iepriekš izveidotiem grafikiem. Liepājas ledus halles darbinieki lieliski sadarbojās ar Livonijas hokeja līgas pārstāvjiem. Tiesneši savu darbu padarīja profesionāli, informē biedrības "Livonijas Hokeja līga" pārstāvis Ivo Bergmanis.

Liepājas pilsētas čempionāts hokejā

Biedrība "Livonijas Hokeja līga" jau piecus gadus organizē Liepājas amatieru čempionātu hokejā. Vairākas reizes sezonā tiek organizēti hokeja turnīri, piesaistot dalībniekus no visas Latvijas kā arī kaimiņus no Lietuvas. Katru gadu Livonijas hokeja līgas čempionātā piedalās 150-200 hokejistu. Katru gadu notiek arī ceļojošā LHL kausa izcīņa. Uzvarētāju vārdi tiek katru gadu iegravēti uz ceļojošā kausa.

Liepājas pilsētas čempionātā dalību ņēma četras komandas: Tosmare, Ventspils HS, EGO un LSSS U17 komanda Aleksandra Cicurska vadībā. Čempionāts norisinājās divos apļos un noslēgumā izspēlējot izslēgšanas spēles. Spraigas cīņas bija gan priekšsacīkstēs, gan arī finālā, kur veiksmīgāki izrādījās Ventspils HS hokejisti aiz sevis atstājot HK Tosmare, kuri ieguva otro vietu un EGO, kuri finālā par trešo vietu pārspēja LSSS U17 vienību. Čempionāts norisinājās no 2019.gada 10.novembra līdz 2020.gada 22.augustam kopumā aizvadot 16 spēles.

Plašāku ieskatu par 2019/2020 gada čempionāta rezultātiem skatiet LHL mājaslapā.

Par labākajiem tika atzīti vārtsargs – Nauris Grīnvalds (Tosmare), aizsargs – Kristaps Bužāts (EGO), uzbrucējs – Aleksejs Kozlovs (LSSS U17) un kā vērtīgākais tika nosaukts Rūdolfs Prūsis no Ventspils HS.

 
Liepājas veterānu čempionāts hokejā

Liepājas veterānu čempionāta piedalījās piecas vienības: Tosmare, "Egoisti", "Zig Zag", "Ezermala" un Kretingas "Grifai" no Lietuvas. Spēles norisinājās Liepājas ledus hallē no 2019.gada 13.oktobra līdz 2020.gada 13.septembrim kopumā aizvadot 20 spēles.

Divu apļu kopsummā TosmareS veterāni jau vienu spēļu kārtu pirms noslēguma bija nodrošinājuši čempionu titulu. Pēdējā turnīra spēle par otro vietu starp "Grifai" un "Zig Zag" izvērsās ļoti aizraujoša spēle, kurā gan uzvaru guva "Zig Zag" veterāni ar 6:3, bet tas diemžēl nedeva iespēju apsteigt "Grifai", jo pirmajā savstarpējā spēlē tika piedzīvots zaudējuma ar 1:6. Līdz ar to "Grifai" ieņēma otro vietu, bet "Zig Zag" Trešo. Ceturtie palika "Egoisti", bet turnīra tabulu noslēdza "Ezermala".

Par labāko vārtsargu tika atzīts Aleksejs Kuzavkovs ("Egoisti"), aizsargs Georgijs Čirkovs (Tosmare), uzbrucējs (Jānis Beķeris (Tosmare), bet par rezultatīvākā turnīra spēlētāja godu izcīnīja Vitas Strazds ("Grifai") septiņās spēlēs gūstot 16 vārtus un 6 reizes rezultatīvi asistējot saviem partneriem. Nikolajs Siļčonoks (Tosmare) sešās spēlēs guva 11 vārtus un 11 reizes piespēlēja.

Plašāk mājas lapā pafbetlhl.com.

 
Livonijas hokeja līga

Čempionātā piedalās pilsētas un rajona hokeja entuziasti, kuri savā dzīvē nav bijuši profesionāli hokejisti. Sacensības tiek organizētas, lai veicinātu iedzīvotājiem vest veselīgu dzīves veidu.

6. Livonijas hokeja līgas čempionātā kā ierasts piedalījās piecas komandas: LSK, "Kolumbs", "Bites", "Svelet"un "Lāči". Divu apļu turnīrā pārliecinoši spēcīgākie izrādījās LSK komanda, kurai šis bija pirmais panākums Livonijas līgas vēsturē. LSK komanda astoņās spēlēs guva astoņas uzvaras, izšķirošajā spēlē par pirmo vietu sagraujot savus sīvākos pretiniekus "Kolumbu" ar 8:0. Tātad otri palika "Kolumba" hokejisti, trešie "Bites", ceturtie "Svelet"un turnīra tabulu noslēdza "Lāču" vienība.

Par rezultatīvāko spēlētāju Livonijas līgā kļuva Renārs Borskis (LSK) – 24 (12+12) punkti, par labāko uzbrucēju, tika atzīts Jānis Alksnis ("Bites"), aizsargu Ingus Kiselis ("Kolumbs") un vārtsargs Roberts Loznskis Juniors ("Kolumbs").

Livonijas hokeja līgas 6.čempionātā tika nospēlētas 20 spēles laika posmā no 2019.gada 22.septembra līdz 2020.gada 9.augustam.

 Rezultāti un statistika skatāmi mājas lapā www.pafbetlhl.com.