No 14.līdz 18.martam Ādažos norisinās starptautiskās ITF jauniešu tūres tenisa sacensības “Ādaži Open”. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis (attēlā) izcīnīja dalīto 3.vietu vienspēļu sacensībās, bet audzēkne Enija Paula Aploka izcīnīja dalītu 3.vietu dubultspēļu sacensībās.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās starptautiskajās sacensībās pārstāvēja Dāvis Rolis un Enija Paula Aploka, informē Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Gints Siliņš.

Abi liepājnieki dalību šajās starptautiskajās sacensībās uzsāka jau pamatturnīrā. Dāvis Rolis sacensībās tika izsēts ar 8.numuru. 1.kārtā Dāvis ar 6-4 6-0 guva uzvaru pār Lietuvas tenisistu Dovu Dersonu, bet 2.kārtā ar 6-3 6-4 tika pieveikts Čehijas tenisists Vojteks Vales. Ceturtdaļfinālā Dāvis, spraigā cīņā, ar 1-6 7-6(6) 7-6(4) pārspēja ar 2.numuru izsēto Otso Martikainenu no Somijas. Cīņā par iekļūšanu finālā, Dāvim pretim stājās cits Latvijas tenisists – ar 3.numuru izsētais Daniels Tens. Ar rezultātu 3-6 6-4 1-6 Dāvis atzina Daniela pārākumu. Tādējādi ITF jauniešu tūres sacensībās liepājnieks Dāvis Rolis ieguva dalīto trešo vietu.

Paralēli Dāvis Rolis, apvienojoties ar Reini Kupferu no Latvijas, sacentās arī dubultspēļu sacensībās. 1.kārtā Dāvis ar Reini guva uzvaru pār Artūru Žagaru no Latvijas un Kolu Kinčesu no Ungārijas ar 3-6 6-1 15-13, bet cīņā par iekļūšanu pusfinālā, Dāvis ar Reini atzina Zviedrijas Makša Dālina (Max Dahlin) un Luksemburgas Tila Fremo pārākumu ar 2-6 1-6. Līdz ar to dubultspēļu sacensības Dāvim un Reinim noslēdzās ceturtdaļfinālā.

Tikmēr meiteņu konkurencē liepājniece Enija Paula Aploka vienspēļu sacensībās 1.kārtā sacentās pret ar 2.numuru izsēto Viktoriju Hazmukovu no Čehijas. Ar rezultātu 3-6 4-6 Enija atzina savas pretinieces pārākumu. Tomēr sacensības, līdz ar izstāšanos no vienspēļu turnīra, Enijai vēl nebija beigušās. Apvienojoties vienā pārī ar Dārtu Vorslavu no Latvijas, Enija piedalījās dubultspēļu sacensībās. 1.kārtā Enija un Dārta ar 6-4 6-2 guva uzvaru pār Meribelu Jarnu no Igaunijas un Flāviju Skatu no Francijas. Ceturtdaļfinālā Enija un Dārta ar 6-2 6-2 guva uzvaru pār citu pāri no Latvijas – Janu Deņisenko un Danielu Dārtu Feldmani. Pusfinālā Enijai un Dārtai pretim stājās jaunietes no Igaunijas – Brita Martina un Andea Rūta, kuras sacensībās izsētas ar 2.numuru. Ar rezultātu 1-6 0-6 abas latvietes atzina igauniešu pārākumu. Līdz ar to, dubultspēļu sacensību noslēgumā Enija Paula Aploka un Dārta Vorslava ieguva dalītu 3.vietu.