No 14.līdz 21.maijam Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās starptautiskās "Tennis Europe" jauniešu sacensības tenisā "Estonian Junior Open Tartu". Liepājniece Marija Lauva izcīnīja 1.vietu vienspēļu sacensībās, informē Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Gints Siliņš.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Timo Tikums, Marija Lauva, Anna Azarova un Elizabete Marta Hamitova.

Zēnu vienspēlēs liepājnieks Timo Tikums sacensības uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, no kura diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram. Tikmēr liepājnieks Bogdans Kozlovs uzsāka sacensības pamatturnīrā un aizcīnījās līdz spēlei par pusfinālu, kurā līdzvērtīgā cīņā piekāpās ar 1.numuru izsētajam pretiniekam, tādējādi ierindojoties dalītajā 5.vietā. Paralēli vienspēļu cīņām, Bogdans apvienojās pārī ar citu Latvijas tenisistu – Kirilu Sokolovu. Abi jaunieši aizkļuva līdz cīņai par iekļūšanu pusfinālā, kurā piekāpās nākamajiem dubultspēļu sacensību uzvarētājiem no Igaunijas. Līdz ar to Bogdans un Kirils ieguva dalītu 5.vietu.

Meiteņu konkurencē vissekmīgākā no liepājniecēm bija Marija Lauva, kura sacensībās tika izsēta ar 4.numuru. Vienspēļu sacensībās, Marija aizcīnījās līdz pat finālam, kurā ar 6-2, 6-4 pārspēja ar 1.numuru izsēto pretinieci un izcīnīja uzvaru starptautiskajās jauniešu tenisa sacensībās Igaunijā. Tikmēr dubultspēlēs Marija apvienojās pārī ar citu Latvijas tenisisti Adelīnu Lačinovu un abas aizcīnījās līdz pusfinālam, kurā piekāpās Somijas tenisistēm, nākamajām sacensību uzvarētājām. Tādējādi Marija ar Adelīnu ieguva dalīto 3.vietu.