No 27.līdz 29.jūlijam Rīgā norisinājās "Zālīša kauss", kas vienlaicīgi bija arī Latvijas Tenisa savienības (LTS) kausa 5.posms U-12 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Marija Lauva no Rīgas atveda bronzas medaļu, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Gustavs Brižs, Marija Lauva, Anna Azarova un Sabīne Vaidere.

Zēnu konkurencē Gustavs Brižs diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram, kurā dalību sacensībās uzsāka Bogdans Kozlovs. Pamatturnīra 1.kārtā Bogdans ar 6-2, 6-1 pār Ralfu Upenieku (individuāli) nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā. Diemžēl ceturtdaļfinālā Bogdans ar 4-6, 1-6 bija spiests atzīt ar 4.numuru izsētā Ērika Valeiņa pārākumu.

Meiteņu konkurencē visas trīs liepājnieces sacensības uzsāka pamatturnīrā. Sabīne Vaidere diemžēl jau pirmajā spēlē ar 0-6, 0-6 atzina ar 1.numuru izsētās Adelinas Lačinovas (TSS Open) pārākumu, savukārt, Anna Azarova 1.kārtā ar 4-6, 2-6 piekāpās ar 4.numuru izsētai Oļesjai Demčenkovai (Tennis Pro Academy). Marija Lauva turnīrā tika izsēta ar 2.numuru un 1.kārtā ar pārliecinošo 6-1, 6-0 tika gūta uzvara pār Rūtu Mariju Aploku (Cēsu TB). Ceturtdaļfinālā Marija turpināja pārliecinoši, ar 6-1 6-2 uzveicot Margaritu Novik (Denisa Pavlova TS). Cīņā par finālu, visnotaļ saspringtā spēlē, Marija ar 6-4, 4-6, 8-10 piekāpās Oļesjai Demčenkovai (Tennis Pro Academy), līdz ar to Marijai atlika noslēdzošā spēle par 3.vietu. Ar pārliecinošo 6-0, 6-1 gūstot uzvaru pār Viktoriju Visočansku (Mārupes TS), Marija Lauva nodrošināja sev 3.vietu LTS kausa 5.posmā.