Latvijas jaunā tenisiste, liepājniece Elza Tomase svētdien triumfēja Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Liepājas W15 turnīrā, ziņo aģentūra LETA.

Tomase, kura rangā nav atrodama un šajā turnīrā piedalījās ar rīkotāju speciālo ielūgumu, finālmačā ar rezultātu 0-6, 6-3, 6-1 uzveica nīderlandieti Kirīnu Lemuani, kura sacensībās bija izlikta ar otro numuru un WTA reitingā ieņem 437.pozīciju.

18 gadus vecā Latvijas tenisiste savā ITF debijā nopelnījusi uzreiz desmit WTA vienspēļu ranga punktus.

Pirmajā kārtā Tomase ar 7-6, 6-3 bija uzvarējusi krievieti Poļinu Bahmutkinu (WTA 961.), bet otrajā kārtā ar 3-6, 7-6 (7:3), 6-3 apspēlēja citu Latvijas tenisisti un speciālā ielūguma saņēmēju Margaritu Ignatjevu (WTA 1059.). Turpinājumā ceturtdaļfinālā viņa ar 6-4, 4-6, 7-6 (7:3) pārspēja igaunieti Katrīnu Sāru (WTA 998.), bet pusfinālā ar 7-6 (7:3), 6-2 tika uzvarēta sacensību septītā raketie Viktorija  Morvajova no Slovākijas (WTA 622.).

No pārējām Latvijas tenisistēm Daniela Vismane apstājās ceturtdaļfinālā, Ignatjeva nepārvarēja otro kārtu, bet pirmajos mačos zaudējumus cieta Patrīcija Špaka un Adrija Runča. Pirms tam kvalifikāciju nepārvarēja Anna Ozerova, Nikole Gellere, Alise Vindiga un Jekaterina Sagejeva.

Dubultspēlēs neviena no Latvijas tenisistēm labāko četrinieku nesasniedza.

ITF W15 kategorijas sacensībās sievietēm "Liepaja Open" tenisistes cīnījās par kopumā 15 000 ASV dolāru lielu balvu fondu. Turnīrs Anastasijas Sevastovas dzimtajā pilsētā norisinājās Liepājas Olimpiskā centra tenisa hallē.