Latvijas pārstāves Patrīcija Špaka un Elza Tomase piektdien piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Liepājas W-60 sērijas turnīra dubultspēļu pusfinālā, ziņo LETA.

Špaka un Tomase, kuras bija palikušas pēdējās Latvijas tenisistes sacensībās, ar 0-6, 4-6 piekāpās starptautiskajam duetam Dalila Jakupoviča (Slovēnija)/Ivana Joroviča (Serbija).

Par iekļūšanu pusfinālā Latvijas tenisistes nopelnīja pa 29 pasaules ranga punktiem.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā latvietes ar 6-4, 6-2 uzveica lietuvietes Klaudiju Bubelīti un Patrīciju Baukšti, bet otrajā kārtā viņām bija jātiekas ar Vismani un Semeņistaju, kuras traumu dēļ sacensības neturpināja.

Vienspēlē līdz otrajai kārti tika Beatrise Zeltiņa, pirmajā spēlē pieveicot Špaku.

Trešdien pirmās kārtas mačus nepabeidza citas mājinieces Daniela Vismane un Darja Semeņistaja, bet zaudējumu cieta Tomase.

Savukārt kvalifikāciju neizdevās pārvarēt Margaritai Ignatjevai, Annai Ozerovai, Elizabetei Kļavinskai un Elizabetei Brutānei.

ITF W-60 kategorijas sacensības sievietēm "Liepaja Open" ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu bija paredzēts no 22.maija līdz 29.maijam, taču Liepājas dome pieprasīja turnīra organizētājiem liegt tajā piedalīties Krievijas un Baltkrievijas tenisistēm, kuras startē kā neitrālās sportistes. Gadījumā, ja turnīra organizatori nebūtu gatavi šādam solim, sacensības Liepājā nenotiktu.

ITF, Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) un Sieviešu tenisa asociācija (WTA) ieņēmušas pozīciju, ka Krievijas un Baltkrievijas tenisisti var turpināt startēt profesionālajās vienspēļu un dubultspēļu sacensībās zem neitrāla karoga.

Liepājas W-60 turnīrs bija iecerēts kā augstākās raudzes ITF sacensības Eiropā Francijas atklātā čempionāta laikā.

Pirmās ITF mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W-15 kategorijas turnīrs notika Liepājas Olimpiskā centra Tenisa hallē. Toreiz vienspēlēs uzvaras laurus plūca Elza Tomase.

Savukārt pērnvasar Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās augstākas raudzes - W-25 kategorijas sacensības, kurās uzvarēja Daniela Vismane. Šonedēļ notiekošās W-60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā.