Liepājniece Patrīcija Špaka piektdien piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Viļņas W–15 sērijas turnīrā, šāda ranga sacensībās pirmo reizi karjerā spēlējot vienspēļu pusfinālā, ziņo LETA.

Kvalifikāciju pārvarējusī Špaka, kura nav atrodama WTA rangā, pusfinālā ar rezultātu 2–6, 3–6 piekāpās sacensību sestajai raketei Krievijas Tenisa federācijas (FTR) pārstāvei Anželikai Isajevai (WTA 769.).

Atlases pārvarēšana un pusfināla sasniegšana Špakai deva piecus WTA ranga punktus.

Jau ziņots, ka pirmās kārtas cīņā Špaka ar 6–1, 6–4  uzveica ar piekto numuru izsēto Lielbritānijas tenisisti Emīliju Epltonu (WTA 738.), otrajā kārtā ar rezultātu 6–2, 6–3 pārspēja šveicieti Nikoli Gadientu (WTA 1066.), bet ceturtdaļfinālā ar 4–6, 6–4, 6–2 pieveica vācieti Emīliju Velkeri (WTA 1284.).

Špaka Viļņā piedalījās arī dubultspēļu sacensībās, kur kopā ar lietuvieti Ivetu Daujotaiti ceturtdien cieta zaudējumu pusfinālā, ar rezultātu 2–6, 4–6 atzīstot ar pirmo numuru izsēto krieviešu Jekaterinas Makarovas un Annas Morginas pārākumu. Par iekļūšanu pusfinālā Latvijas tenisiste nopelnīja četrus pasaules ranga punktus.

Sabīne Rutlauka un Margarita Ignatjeva vienspēlēs apstājās pirmajā kārtā, bet Anna Ozerova nepārvarēja kvalifikāciju.