"Liepāja"/LSSS vienība sestdien "Douglas" Baltijas basketbola līgas spēlē uzveica BJBS "Rīga"/"Juniores", svinot pirmo panākumu šosezon, ziņo LETA.

"Liepāja"/LSSS viesos ar 69:50 (16:15, 15:10, 20:13, 18:12) uzvarēja BJBS "Rīga"/"Juniores", izcīnot pirmo uzvaru šosezon.

Liepājas komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem, 21 atlēkušo bumbu un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Lidija Riversa, kamēr pa 11 punktiem guva Līna Loceniece un Kristīne Petermane, kuras rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas.

"Junioru" sastāvā 17 punkti Rainai Tomašickai, bet Līva Krūmiņa izcēlās ar desmit punktiem.

Baltijas līgas elites grupā spēlē piecas Latvijas komandas: "TTT Rīga" (galvenais treneris Mārtiņš Gulbis), "Liepāja"/LSSS (Kaspars Mājenieks), RSU (Aivars Vīnbergs), BJBS "Rīga"/"Juniores" (Ainārs Čukste) un "Latvijas Universitāte" (Matīss Rožlapa).

Turnīram pieteiktas arī četras Lietuvas komandas (Viļņas "Kibirkštis–MRU", Kauņas "Aistes–LSMU", Šauļu "Šiauliai" un Klaipēdas "Neptūnas"), kā arī divas Igaunijas komandas ("Tallinas Universitāte" un "Tartu Universitāte").

Par sezonas beigās paredzētā Latvijas čempionāta izspēles kārtību tiks lemts klubu pārstāvju sanāksmē.

Starptautiskajā grupā tāpat kā pērn spēlēs Latvijas un Igaunijas komandas. Latviju pārstāvēs pērn startējušās "Daugavpils Universitāte" (Nikolajs Romaņenko), "Jelgava"/BJSS (Harijs Zelčs), "Jūrmala" (Andris Steļmahs) un "Saldus"/"Sporta skola" (Pēteris Višņēvičs), kā arī piecas jaunas komandas – BJBS "Rīga"/"Juniores–2" (Aigars Nerips), "Kandava"/"Anzāģe" (Roberts Rozentāls), "Dimantu Akadēmija" (Ilze Ose–Hlebovicka), "Kolibri"/LU (Mudīte Gūtmane), Ogres Basketbola skola (Edgars Ikstens) un Latvijas U–16 izlase (Andris Steļmahs).

Baltijas Basketbola līgas čempionātā elites grupā 2018./2019.gada sezonā piedalījās piecas Lietuvas, divas Latvijas un viena Igaunijas komanda, bet 2019./2020.gada sezonā – trīs Latvijas, trīs Lietuvas un divas Igaunijas komandas. Par līgas divkārtējām čempionēm kļuva "TTT Rīga".

Kopš 2019.gada rudens Baltijas līgu atbalsta parfimērijas un kosmētikas mazumtirdzniecības uzņēmums "Douglas Latvija".