Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ir nolēmusi nākamgad atbalstīt slēgto futbola haļļu būvniecību Liepājā un Rēzeknē, kas būs pirmās divas no plānotajām septiņām šādām būvēm Latvijā, aģentūru LETA informēja LFF.

Ar abām pašvaldībām panākta konceptuāla vienošanās par sadarbību projektu realizēšanā, LFF paredzot finansējumu līdz 500 000 eiro katram projektam.

Liepājā slēgtā futbola halle tiek plānota stadiona "Olimpija" teritorijā, savukārt Rēzeknē tāda paredzēta pie pilsētas 5.vidusskolas. Liepājā halles futbola laukums paredzēts 110x74 metru izmērā, kamēr Rēzeknē tas plānots 64x43 metru izmērā.

LFF 2021.gada budžetā tiks paredzēti līdzekļi dalībai Liepājas pilsētas domes un Rēzeknes pilsētas domes projektu realizēšanā. Šobrīd tiek gatavoti iesaistīto pušu sadarbības līgumi.

LFF līdz pieteikšanās termiņa beigām dalībai slēgto futbola haļļu būvniecības programmā no pašvaldībām un klubiem bija saņēmusi 21 pieteikumu. LFF valdes apstiprinātā programmas vērtēšanas komisija veica pārrunas ar pašvaldībām un klubiem, apzinot attiecīgo projektu realizēšanas iespējas - termiņus un finansējuma nodrošinājumu.

"Pēc pieteikumu izpētes, pārrunām ar programmas potenciālajiem dalībniekiem, kā arī iespēju un vajadzību izvērtēšanas komisija secināja, ka Liepājas un Rēzeknes pašvaldības spēj pilnvērtīgi piedalīties projektu realizēšanā jau 2021.gadā. Abas pilsētas un to rajoni var lepoties ar ievērojamu jauno futbolistu skaitu, kuru izaugsmei slēgtās futbola halles pieejamība kalpos kā būtisks papildu faktors," saka LFF prezidents Vadims Ļašenko.

"Esam pārliecināti, ka bērni un viņu vecāki patiesi novērtēs iespēju arī aukstajos ziemas mēnešos spēlēt un trenēties komfortablos apstākļos," prognozē Ļašenko.  "Esam pateicīgi Liepājas un Rēzeknes pilsētām par proaktīvo rīcību šādu plānu padarīšanā par pavisam drīzu realitāti un gatavību ieguldīties futbola pieejamības un kvalitātes celšanā."

Slēgto futbola haļļu programma ir viena no prioritātēm LFF nospraustajos Latvijas futbola infrastruktūras attīstības virzienos periodam no 2021. līdz 2024.gadam. Pašreizējā iecere ir četru gadu laikā realizēt līdz septiņiem šāda veida projektiem.