Turpinot sarunu par tēmu "Kurp ej, Liepājas futbol?", uz portāla irliepaja.lv jautājumiem atbildes sniedz futbola kluba "Liepāja" valdes priekšsēdētājs, uzņēmējs Oļegs Hramovs.

Cik sen jau esat liepājnieks?
Liepājnieks esmu jau vairāk nekā 30 gadus, precīzi no 1987. gada. Visa mana ģimene ir šeit, kā arī mani bērni šeit ir uzauguši.

Cik ilgi esat futbola un konkrēti FK "Liepāja" atbalstītājs?
Jau no pirmās dienas kad tika dibināts FK "Liepāja", patika kluba mērķi, kā arī tas, kā ļoti ātrā laikā futbols atdzima pilsētā. Sekoju līdzi katrai spēlei un vienmēr centos atbalstīt arī klātienē.

Kāpēc izlēmāt kļūt par futbola mecenātu?
Futbols man ir interesējis vienmēr, arī mans dēls trenējas futbolā. Vienmēr esmu fanojis par Liepājas futbolu un, kad radās iespēja palīdzēt futbola klubam, tad to izmantoju.

Kāpēc jūsuprāt šajā sezonā komandai ir tik viduvēji rezultāti?
Ir vairāki faktori, sezonas sākumā traumu guva pamatvārtsargs, pēc tam aizsargi, turpinājās šī traumu josla, kas vēl aizvien nav beigusies. Trenera maiņa sezonas vidū, kā arī šogad virslīga ir daudz spēcīgāka nekā iepriekšējā sezonā, bet mēs domājam, ka galvenais faktors ir vairāku spēlētāju traumas, ja izkrīt no pamatsastāva 6 – 7 spēlētāji, komandai ir grūti saspēlēties tik īsā laika periodā.

Vai komandā vajadzētu vairāk leģionāru vai pašu izaudzinātus sportistus?
Protams, ka sapnis būtu spēlēt ar vietējiem spēlētājiem, bet vienmēr tiek gaidīts rezultāts, tādēļ lai augtu jaunie viņiem vajag blakus spēcīgākus spēlētājus, lai būtu labs sparinga partneris. Iegūt labu leģionāru ir kā laimes spēle, var paveikties un atbrauks, atklimatizēsies un būs ļoti labs, bet var gadīties, ka, skatoties video ar spēlētāju, viņš rāda vienu, bet dzīvē ir pavisam savādāk.

Kāpēc izvēlēti tieši šie leģionāri, kas nāk no tālām ārzemēm, vai lietderīgāk nebūtu "pārpirkt" kādu spēlētāju no Latvijas virslīgas klubiem?
Neesmu tik zinošs futbolā, lai pieņemtu lēmumus, kādus spēlētājus un no kurienes pieaicināt, šajā jautājumā es vairāk uzticos Mārim Verpakovskim un Marekam Zuntneram. Virslīgā ir ļoti spēcīgi klubi ar lielām ambīcijām un finanšu līdzekļiem. No citām komandām pārpirkt spēlētājus ir grūti, jo algas ir lielas, dažbrīd nesamērīgi lielas, tādēļ jāmeklē citā virzienā, kur spēlētājs dodas uz Eiropu, lai sevi vēl tikai parādītu. Tādi ir finansiāli izdevīgāki klubam.

Vai varētu mainīties komandas nosaukums? Kāds tas varētu būt?
Laikam būtu loģiski atgriezties pie sākotnējā nosaukuma "FK Liepāja".

Kādus mērķus esat izvirzījis Liepājas komandai?
Vienmēr tiecos pēc maksimuma, to arī redzu mūsu futbolistos, kas vienmēr cenšas uzvarēt. Protams, ka vēlamies izcīnīt čempionu titulu. Vienreiz jau tas ir izdevies, kādēļ gan neatkārtot? Kā arī sapnis ir spēlēt Eirokausu grupu turnīrā – Latvijas klubs to reiz ir izdarījis, kādēļ gan arī to nevarētu atkārtot? Tomēr pats galvenais uzdevums ir saglabāt mūsu futbola komandu pilsētai, līdzjutējiem un vietējiem futbola spēlētājiem, lai viņiem būtu kur spēlēt futbolu augstā līmenī.