Tikai "Ventspils" klubs jaunās sezonas Latvijas virslīgas futbola čempionāta preses konferencē ceturtdien skaļi pauda mērķi izcīnīt valsts čempionu titulu. FK "Liepāja" vēl informēs par plāniem.

Tāpat nav zināms, vai virslīgas ģenerālsponsora amatā paliks īstermiņa kredītu aizdevējs "SMScredit.lv", raksta aģentūra LETA.

Sagaidāms, ka šīs sezonas virslīgas čempionāts sāksies 11.martā, atklāšanas mačā savā starpā spēkus mērojot pagājušās sezonas čempionei "Liepājai" un Jūrmalas "Spartakam".

"Ja skatās uz dibināšanas gadu, esam jau gandrīz kā veterāni, tomēr jūtamies kā jauns klubs. Allaž uzsveram to, ka esam saglabājuši kodolu no iepriekšējām sezonām. Gribam kļūt labāki, profesionālāki, mest izaicinājumus jauniem mērķiem. Būtisks zaudējums komandai ir iepriekšējās sezonas virslīgas labākais aizsargs Mārcis Ošs, kurš devies uz Poliju, bet prieks, ka "Jelgavai" izdevies atrast jaunus spēlētājus, kuri pārstāv nacionālās izlases un jauniešu izlases, tostarp arī Igaunijas U–21 valstsvienību," preses konferencē izteicās "Jelgavas" direktors Jānis Vuguls.

Kā zināms, valsts titulētākais futbola klubs "Skonto" nenokārtoto parādsaistību dēļ nesaņēma A licenci dalībai virslīgā, tāpēc šajā turnīrā nestartēs, bet tās vietu ieņems "Rīgas Futbola skola" (RFS).

"Ir bēdīgi, ka līdz tam nonācis tik titulēts klubs. Bet lēmums bija pareizs un taisnīgs, jo algas jāmaksā visiem. Nākotnē tas nāks viņiem tikai par labu, un pēc gada varbūt mēs redzēsim viņus atgriežamies. Virslīgā tas daudz ko neizmainīs, jo bijušie "Skonto" spēlētāji papildinās citas komandas. Tāpat spēlētāji turnīrā paliks un konkurence starp klubiem nemainīsies," uzskata valsts čempionu "Liepāja" prezidents Māris Verpakovskis, kurš pauda, ka liepājnieki pirms jaunās sezonas rīkos paši savu preses konferenci, kur pastāstīs par aktualitātēm klubā. "Vairāk vai mazāk budžets mums ir tāds pats kā pērn. Prieks, ka saglabājušies sponsori – Liepājas pašvaldība, Liepājas Olimpiskais centrs. Esam noslēguši trīs gadu līgumu ar tehnisko partneri "adidas". Vēl norit sarunas ar potenciālo ģenerālsponsoru."

"Mēģināsim tiekties pēc Latvijas kausa un čempionu titula. Savukārt UEFA Eiropas līgā centīsimies sasniegt otro kārtu. Kas attiecas uz komandas sastāvu, pozitīvi, ka izdevies saglabāt tā kodolu. Esam apmierināti ar sagatavošanās procesu jaunajai sezonai. Ja nekļūdos, pirmo reizi kluba vēsturē nedodamies uz ārzemēm, bet gatavojamies turpat Ventspilī," norādīja "Ventspils" kluba valdes loceklis Sergejs Usačovs. "Budžetu mēģināsim saglabāt pagājušā gada līmenī. Arī mums tehniskais partneris būs "adidas", tāpat akadēmijas uzturēšanā palīdz Ventspils dome, bet ar ģenerālsponsoru sarunas vēl notiek."

"Sportiskā ziņā žēl, ka tāds klubs kā "Skonto" nepiedalīsies virslīgā. Tomēr pārējo komandu līmenis pieaugs un čempionāta kopējais līmenis paaugstināsies. Domāju, ka "Skonto" nespēlēšana gan daudz ko neietekmēs," pauda Usačovs.

Savukārt Jūrmalas "Spartaks" sporta direktors Sergejs Golubevs atklāja, ka komandai izvirzīts mērķis šogad triumfēt Latvijas kausa izcīņā, lai tiktu pie iespējas spēlēt UEFA Eiropas līgā.

"Mums ir jauna komanda, arī mainījies komandas galvenais treneris. Mērķis šosezon ir otro gadu pēc kārtas sasniegt Eirokausus, tāpēc gribam uzvarēt Latvijas kausā. Komandā ir četri leģionāri no Baltkrievijas, ārzemju spēlētājiem ir divas vakantas vietas. Daudzi jaunie spēlētāji ir vietēji. Šogad starpsezonā komanda strādā uz vietas, uz ārzemēm nebraucam, bet trenējamies tepat Staicelē Latvijas Futbola federācijas (LFF) bāzē. Bez Latvijas kausa izcīnīšanas sezonā kā mērķi esam uzstādījuši vismaz ceturto vietu," uzsvēra Golubevs. "Finansiāli mums situācija ir laba, esam klubs, kas tikpat kā dzīvo no tā, ko nopelna. Pateicoties Eirokausiem, komandas budžetā ienākuši papildu nozīmīgi līdzekļi. Daži mūsu spēlētāji tiek izīrēti uz ārzemēm. Protams, mums ir Jūrmalas domes atbalsts, kā arī mazie sponsori."

Preses konferencē virslīgas izpilddirektors Emīls Latkovskis izteicās, ka jaunajā sezonā, iespējams, īstermiņa kredītu aizdevējs "SMScredit.lv" vairs nebūs turnīra ģenerālsponsors. Par to tiks paziņots vēl vienā pirmssezonas preses konferencē 10.martā, jo pārējo kompāniju vārdus, kas pretendē uz turnīra ģenerālsponsora vietu, Latkovskis negrib atklāt.

"Paldies sponsoriem, kas ir sportam lojālas kompānijas. Gribu atzīmēt "SMScredit.lv" nenovērtējamo atbalstu. Tas ir uzņēmums, kas Latvijas sportam un kultūrai dod ļoti daudz. Par virslīgas čempionātu vairāk stāstīsim 10.martā, kad būs čempionāta prezentācijas pasākums. "SMScredit.lv" paliek kā sadarbības partneris, bet ģenerālsponsors tiks atklāts martā. Lai tas paliek intrigai," sacīja Latkovskis.

Arī nākamajā sezonā virslīgu atbalstīs "Nike", kas piešķīris arī 6000 eiro lielu naudas balvu Latvijas Futbola virslīgas (LFV) rīkotā "SMScredit.lv" Ziemas kausa ieguvējam – šajā turnīrā čempioni spēlē starp "Liepāju" un "Ventspili" tiks noskaidroti sestdien.

Tikmēr pārējās četras virslīgas komandas – "Daugavpils", "Metta"/"Latvijas Universitāte", RFS un "Riga" – izvirzījušas šai sezonai pieticīgākus uzdevumus, kā vienu no galvenajiem mērķiem paužot vietas saglabāšanu valsts elitē.

"Šosezon mērķis būs saglabāt vietu virslīgā. Nākamajā nedēļā būs informācija par jauniem papildinājumiem komandā. Kā ierasts, pamatā izmantosim tikai tos futbolistus, kuri auguši Daugavpilī. Leģionārus skatījušies esam daudz, kvalitātes pagaidām nav bijis. Šobrīd pamatuzdevums ir saglabāt vietu virslīgā, lai gan kā neizpildītais mērķis no pagājušās sezonas palikusi vieta par cīņu Eirokausos," izteicās "Daugavpils" izpilddirektors Nauris Mackevičs. "Budžets tikpat kā nav mainījies, par kādiem 2000–3000 eiro. Šosezon tas būs mazāks par 100 000 eiro. Tā nav nozīmīga summa. Mums palīdz Daugavpils pašvaldība, kā arī "Intergaz". Ceram, ka sadarbība pārtaps vēl augstākā līmenī. Katrs atbalstītājs ir svarīgs."

"Mērķtiecīgi pieturamies pie plāna, ko centīsimies realizēt. Kā mazam klubam mums nav viegli saglabāt savu politisko virzienu. Līdz solītajam čempionu titulam palikuši pieci gadi, jo savulaik "Metta"/LU galvenais treneris Andris Riherts solīja, ka šis klubs 2020.gadā būs Latvijas čempions. Esam pārliecināti, ka ejam pareizajā virzienā. Jaunatnes sistēma būvējas tāda pati, kāda agrāk bija "Skonto". Cilvēciski man un Rihertam grūti pretoties kārdinājumam – leģionāri, lielas naudas, Eiropas līgas. Esam izdomājuši, ko vēlamies, un pie tā arī pieturamies, lūdzam to respektēt. Solīt lielu zvaigžņu piesaisti nevaram. Paliksim pie minimālajiem mērķiem, mēģināsim saglabāt vietu virslīgā bez pārspēlēm. Jā, esam pamēģinājuši arī leģionārus. Taču mums ir svarīgi, lai leģionāri papildina vietējo meistarību, nevis aizpilda robus," uzsvēra "Metta"/LU ģenerāldirektors Ģirts Mihelsons.

"Ģenerālsponsors un idejiskais līdzautors būs LU. Vieta uz mūsu komandas krekla ir vēl brīva. Otro gadu pie tā rūpīgi strādājam, nav vēl izdevies atrast pienācīgu partneri, līdz ar to iztiekam ar to, kas ir. Treneru korpuss izmaksās apmēram 40 000 eiro. Kad pateicu Ziemeļīrijas pārstāvjiem, cik jaunatnes sistēmās saņem mūsu treneri, viņi pasmaidīja. Viņiem aukles strādā par tādu atalgojumu kā mūsu treneri," piebilda Mihelsons.

Savukārt RFS ģenerāldirektors Maksims Krivuņecs norādīja, ka komanda sākumā gatavojusies startam pirmajā līgā, taču tika pie iespējas spēlēs virslīgā.

"Esam ļoti priecīgi par iespēju spēlēt virslīgā, lai gan laika sagatavoties nav daudz. Esam paveikuši daudz lietu. Gaidāmajai sezonai ir daudz mērķu un uzdevumu, kas jāizpilda. Pagaidām esam komandas komplektēšanas procesā. Pamatā saglabājam sastāvu no iepriekšējās sezonas, bet papildināsim to ar jauniem spēlētājiem. Mērķis pirmajai sezonai ir saglabāt vietu virslīgā. Komanda šobrīd dara visu, lai šajā sezonā tā būtu pārsteigums," stāstīja Krivuņecs. "Sadarbojamies ar Rīgas pašvaldību. Sezonas budžets kopumā sastādīs apmēram 200 000 eiro. Gribam izveidot lielu struktūru, sākot no RFS akadēmijas. Lai bērniem pēc tam ir iespēja spēlēt virslīgas komandā. Komandas ģenerālsponsors ir celtniecības uzņēmums "LNK Group". Tāpat mēs sadarbojamies ar "Nike", "Sportland" un viesnīcu "Mercury". Tie ir vietējie investori ar labu reputāciju."

Tikmēr vēl vienas jaupienācējas "Riga" kapteinis Kristaps Blanks izteicās, ka komanda joprojām strādā pie sastāva komplektācijas. "Pirmais uzdevums būs noturēties virslīgā. Starpsezonā uz ārzemēm nebrauksim, trenējamies "Skonto" hallē un citās vietās. Sezonas sākums būs uz mākslīgā seguma, kļuvis zināms, ka RTU stadions, kur bijām iecerējuši spēlēt, netiks sagatavots. Sezonas sākumā spēlēsim Olainē vai Kauguros, bet pēc tam "Skonto" vai "Daugavas" stadionā."

Kā ziņots, Latvijas titulētākā komanda "Skonto", nesaņemot licenci virslīgas čempionātam, pieteikusies startam pirmās līgas turnīrā.