Noslēgusies pieteikšanās uz Eiropas U-17 badmintona reitinga turnīru "Victor Latvia U-17", kas no 14. līdz 16.aprīlim notiks Liepājas Olimpiskā centra manēžā. Uz turnīru ir pieteikti 80 spēlētāji no 10 valstīm.

Visvairāk spēlētājus ir pieteikusi Lietuva – 24, Latvija 18, Igaunija 14, Ukraina 11, Polija 5, Vācija 2, Nīderlande 2, Izraēla 2, Čehija 1, Malta 1, informē organizatori.

"Lietuvas plašā pārstāvniecība Latvijā notiekošajā Eiropas U-17 badmintona reitinga turnīrā ir izskaidrojama ne tikai ar ciešajām kaimiņattiecībām, bet arī tāpēc, ka lietuvieši ir ļoti fokusējušies uz U-17 reitinga turnīriem, jo šogad Lietuvā, Viļņā, no 4. līdz 12.augustam notiks Eiropas U-17 čempionāts," stāsta "Victor Latvia U-17" direktors Aigars Brečs.

Citus gadus Latvijas turnīros ir piedalījušies daudz spēlētāju no Krievijas un Baltkrievijas, bet kopš 2022.gada februāra Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem ir liegta dalība EIropas U-17, kā arī Pasaules reitinga turnīros.

"Spēlētāju skaits, kas piedalīsies turnīrā Liepājā, noteikti būs vēl lielāks, jo vienlaicīgi ar Eiropas U-17 badmintona reitinga turnīru, notiks arī starptautisks jauniešu turnīrs U-13, U-15, U-21 vecuma grupām, kā arī komandu sacensības, taču šo papildus turnīru rezultāti netiks iekļauti Eiropas vai Pasaules reitingā. Pietiekšanās uz šiem U-13, U-15, U-21 un komandu turnīriem ir līdz 11.aprīlim, turklāt pieteikties var gan spēlētāji, vecāki, treneri un klubi. Savukārt uz Eiropas U-17 reitinga badmintona turnīru pieteikties varēja tikai nacionālās federācijas tiešsaistes platformā," skaidro Aigars Brečs.

Liepājā Eiropas badmintona U-17 reitinga turnīrs notiks jau otro gadu pēc kārtas. Pērn augustā Liepājā notika "Yonex Latvia U-17", savukārt šogad ir mainījies turnīra ģenerālsponsors, tāpēc turnīrs sauksies "Victor Latvia U-17".

"Victor" sporta inventārā zīmols, kas labi zināms ne tikai badmintonā, bet arī skvoša un florbolā. Saskaņā ar sponsorēšanas līgumu, "Victor" nodrošinās visas turnīra spēles ar "Victor Championship 1" badmintona spalvu bumbiņām.

Turnīru finansiāli atbalstīs arī Liepājas valstspillsētas pašvaldība.

Turnīru Liepājā, tāpat kā pirms gada, organizēs "Bērnu interešu klubs Liepāja", turnīra galvenais tiesnesis, tāpat kā pirms gada, ir Kristians Rozenvalds.

2022.gads starptautiskajā badmintona apritē bija nozīmīgs ar to, ka Latvijā pirmo reizi notika trīs starptautiskie turnīri, tai skaitā Eiropas badmintona U-17 reitinga turnīrs "Yonex Latvia U-17 (Liepājā, no 11. līdz 13.augustam), Pasaules reitinga badmintona turnīrs "Yonex Latvia International" (Jelgavā no 1. līdz 4.septembrim) un Pasaules reitinga junioru turnīrs "Yonex Latvia Junior" (Siguldā, no 11. līdz 13.novembrim).

Tādējādi no Pasaules badmintona kalendāra sadaļām Latvija ir pārstāvētā visās, izņemot parabadmintonu.