Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde apstiprinājusi 14 komandu pieteikumus 2020./2021.gada "Douglas" Baltijas Basketbola līgas (BBL) sezonai, informē LBS, ziņo LETA.

Paredzams, ka sezonas pamatturnīrs tiks izspēlēts Baltijas Basketbola līgas ietvaros, bet, sakarā ar epidemioloģiskās situācijas saasināšanos Igaunijā un Lietuvā, sezonas pirmajā daļā pagaidām tiek plānotas spēles tikai starp vienas valsts komandām.

Baltijas līgas elites grupā spēlēs piecas Latvijas komandas: "TTT Rīga" (galvenais treneris Mārtiņš Gulbis), "Liepāja"/LSSS (Kaspars Mājenieks), RSU (Aivars Vīnbergs), BJBS "Rīga"/"Juniores" (Ainārs Čukste) un "Latvijas Universitāte" (Matīss Rožlapa).

Turnīram pieteiktas arī četras Lietuvas komandas (Viļņas "Kibirkštis–MRU", Kauņas "Aistes–LSMU", Šauļu "Šiauliai" un Klaipēdas "Neptūnas"), kā arī divas Igaunijas komandas ("Tallinas Universitāte" un "Tartu Universitāte").

Starptautiskajā grupā, tāpat kā pērn, spēlēs Latvijas un Igaunijas komandas. Latviju pārstāvēs pērn startējušās "Daugavpils Universitāte" (Nikolajs Romaņenko), "Jelgava"/BJSS (Harijs Zelčs), "Jūrmala" (Andris Steļmahs) un "Saldus"/"Sporta skola" (Pēteris Višņēvičs), kā arī piecas jaunas komandas – BJBS "Rīga"/"Juniores–2" (Aigars Nerips), "Kandava"/"Anzāģe" (Roberts Rozentāls), "Dimantu Akadēmija" (Ilze Ose–Hlebovicka), "Kolibri"/LU (Mudīte Gūtmane) un Ogres Basketbola skola (Edgars Ikstens). Iespējams, dalībniecēm pievienosies arī Latvijas U–16 izlase. Starptautiskajai grupai pieteikta arī Igaunijas vienība "G4S".

BJBS "Rīga"/"Juniores" komandu sastāvā spēlēs Rīgas basketbola skolu audzēknes un arī dažas absolventes. "Kandava"/"Anzāģe" komandā paredzēts iesaistīt dažas pieredzējušas basketbolistes un Ziemeļkurzemes pilsētu sporta skolu audzēknes. Komandas veidotāji cer, ka sieviešu komandas izveide palīdzēs basketbola nodarbībās iesaistīt kandavnieces un šai aktivitātei būs ilgtermiņa efekts.

"Dimantu Akadēmijas" komandu galvenās treneres statusā vadīs Ilze Ose–Hlebovicka. Pretinieces tiks uzņemtas Saulkrastos. Iecerētais komandas modelis – bijuši jaunatnes izlašu dalībniece Kate Višņēvica un vēl dažas dažas pieredzējušās spēlētājas plus jaunās basketbolistes.

"Kopā ar savu kolēģi biedrībā "Dimantu Akadēmija" Ilzi Geistardi–Zaporožecu redzam, ka daudzas komandas, kas savulaik spēlēja mūsu organizētajā Jaunajā Sieviešu līgā, tagad veiksmīgi piedalās Baltijas Basketbola līgas turnīrā. Tā ir laba platforma talantu attīstīšanai un arī mēs vēlamies dot savu ieguldījumu. "Dimantu akadēmijas" piedāvājumā jau ir treniņi mazajām meitenēm Andas Eibeles vadībā un individuālās attīstības nometnes, bet tagad nāk klāt arī komanda Douglas līgas Starptautiskajā divīzijā. Vēlamies palīdzēt iemirdzēties arī tām "pērlītēm", kuras nav bijušas pirmajās lomās jaunatnes izlasēs," LBS citē Oses–Hlebovickas teikto.

"Kolibri" Latvijas čempionāta apritē atgriežas pēc sešu gadu pārtraukuma, nosaukumam pievienojot "Latvijas Universitātes" abreviatūru. ""Kolibri" audzēknes paaugušās, gribam spert soli uz priekšu. Ar Latvijas Universitātes pārstāvjiem runājām jau iepriekš un tagad sadarbības iecere īstenojās. Iezīmējas loģisks ceļš – meitenes varēs turpināt spēlēt un mācīties. Krāsim pieredzi un, ceru, progresēsim," saka trenere Gūtmane.

Ogres Basketbola skolas direktore Ilga Neimane uzsver, ka komandas pieteikšana BBL Starptautiskajā grupā ir loģisks solis, nostiprinot pilsētā izveidoto basketbola "piramīdu".

"Basketbola skolā katrā gadugājumā ir interesantas meitenes, kurām jānodrošina motivācija un iespējas attīstīties. Jaunatnes līgā spēļu nav daudz. Ja pašiem nav lielās komandas, sākas piedāvājumi no malas vai arī zūd interese regulāri iet uz sporta zāli. Tāpat, kā vīriešu basketbolā, arī sieviešu komandas kodolu veidos savējās – gan pašreizējās skolas audzēknes, gan absolventes. Zinām, ka sākumā būs grūti, bet cīnīsimies, strādāsim un iesim uz priekšu," stāsta Neimane.

"Douglas" Baltijas Basketbola līgas turnīru paredzēts sākt 3.oktobrī. Par sezonas beigās paredzētā Latvijas čempionāta izspēles kārtību tiks lemts klubu pārstāvju sanāksmē.

Baltijas Basketbola līgas čempionātā elites grupā 2018./2019.gada sezonā piedalījās piecas Lietuvas, divas Latvijas un viena Igaunijas komanda, bet 2019./2020.gada sezonā – trīs Latvijas, trīs Lietuvas un divas Igaunijas komandas. Par līgas divkārtējām čempionēm kļuva "TTT Rīga".

Kopš 2019.gada rudens Baltijas līgu atbalsta parfimērijas un kosmētikas mazumtirdzniecības uzņēmums "Douglas Latvija".