No Zaļo un zemnieku savienības saraksta vēlēšanās Rīgā startējušais un 12.Saeimā ievēlētais Māris Kučinskis turēs doto solījumu un iestāsies Liepājas partijā.

"Lai nu ko, bet solījumu neturēšanu man nevar pārmest," trešdien portālam apgalvoja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) vadītājs Māris Kučinskis, kurš vēl nesen bija arī Liepājas pārstāvniecības Rīgā vadītājs. "Pie pirmās izdevības, domāju, ka jau nākamnedēļ, rakstīšu iesniegumu par manu uzņemšanu Liepājas partijā".

Kā portālu informēja Liepājas partijas biroja vadītāja Dace Gruntmane, pirms vēlēšanām ar Māri Kučinski tika panākta vienošanās, ka viņš iestāsies partijā, ja tiks ievēlēts Saeimā. Nu tas ir noticis. Pagaidām vēl nav zināms, kad tiks sasaukta partijas valdes sēde, lai lemtu par šo jautājumu.

Pēc Kučinska kļūšanas par Liepājas partijas biedru, šo politisko spēku 12.Saeimā pārstāvēs trīs deputāti – Valdis Skujiņš, Aija Barča un Māris Kučinskis.

Jau maijā mūsu portāls publicēja aģentūras LETA ziņu, ka Kučinskis Saeimas vēlēšanās startēs no Zaļo un zemnieku savienības, pārstāvot tieši Liepājas partiju.

Tomēr tad partijā viņš vēl nedomāja stāties, jo tas esot "ļoti nopietns solis", rakstīja LETA. Kučinskis tolaik aģentūrai LETA pastāstīja, ka startēs Rīgas reģiona sarakstā. "Esmu izvēlējies pašu grūtāko ceļu ievēlējamībai. Mana izvēle nav raušanās tikt ievēlētam par katru cenu," pauda Kučinskis.

Viņa izvēle par labu Liepājas partijai bijusi tāpēc, ka pats pārstāv Latvijas lielās pilsētas un saskata to attīstību, redz, kāpēc strādāt un cīnīties par to, lai tiktu respektētas pilsētu intereses, vienlaikus neaizskarot arī Rīgas kā galvaspilsētas intereses.

Kučinskis atzina, ka piedāvājumu izteikusi arī "Vienotība", taču to viņš noraidījis.

Kā ziņots, Kučinskis savulaik pārstāvēja Tautas partiju (TP), bija Valmieras mērs, TP Saeimas frakcijas vadītājs, kā arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs.

Tagad, pēc 12.Saeimas vēlēšanām Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) vēl nav izlēmusi, kas notiks ar organizācijas izpilddirektora posteni pēc Māra Kučinska (LLPA) ievēlēšanas Saeimā.

Kučinskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka tuvāko nedēļu laikā tikšot sasaukta LLPA biedru sanāksme, kuras laikā tiks lemts par tālāko. Patlaban gan konkrēts datums vēl neesot zināms, bet sanāksme notiks oktobrī.

Arī būdams Saeimas deputāta amatā, Kučinskis labprāt gribētu būt saistīts ar pašvaldību jautājumiem. Tāpēc pašvaldības varot rēķināties, ka viņš Saeimā būs to lobijs. Protams, labāk aizstāvēt pašvaldību intereses būtu iespējams, darbojoties attiecīgajā komisijā, kas atbild par pašvaldību jautājumiem, vai esot ministram.

No Kučinska teiktā gan var spriest, ka LLPA izpilddirektora amatā varētu tikt iecelta cita persona. "Šie bija negaidīti labi un ražīgi gadi, un man šķiet, ka ir diezgan daudz paveikts. Tad jau nebūtu kandidējis uz Saeimu, ja nebūtu gatavs jauniem izaicinājumiem," atzina Kučinskis.

Vaicāts, kā raugās uz iespēju ieņemt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu, viņš noteica, ka patlaban nav skaidrības par ministriju sadalījumu jaunajā valdībā. Vienlaikus gan viņš būtu gatavs uzņemties pašvaldību ministra pienākumus.