Kamēr Liepājas mērs Uldis Sesks ar aizdomām skatās uz koalīcijas partneriem domē, tikām Liepājas partijas "jumts" – ZZS – testē vēlētāju attieksmi par iespējamo sadarbību ar "Saskaņu".

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) sabiedriskās domas aptaujā pārbauda savu vēlētāju attieksmi pret ZZS iespējamo sadarbību ar Saskaņu, nesen žurnālam "Ir"  apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

"Šī konkrētā aptauja tiek veikta Kurzemes vēlēšanu apgabalā. Tikai vienā apgabalā," sacīja Brigmanis, apstiprinot, ka ZZS apmaksā šādu "Latvijas faktu" aptauju. Kurš konkrēti apvienībā to ir pasūtījis un kādu iemeslu dēļ, Brigmanis nespēja paskaidrot. "Mums ir tā īpatnība, ka mūsu vēlēšanu kampaņas notiek pa vēlēšanu apgabaliem, kā varbūt esat ievērojuši. Šajā konkrētajā gadījumā tā ir Kurzemes iekšējā lieta, kādus aptaujas jautājumus viņi liek," sacīja Brigmanis.

Viņš pats kategoriski noliedz, ka jebkad varētu atbalstīt ZZS valdību ar "Saskaņu". "Es pat pateiktu vairāk — ja kaut kādā abstraktā veidā, kam es nedodu pat procentu iespējamības, ZZS varētu piekrist iet [kopā ar "Saskaņu"], tad es personīgi izstātos no ZZS," sacīja Brigmanis.

Uz jautājumu, kurš tad apvienībā varētu zināt, kāpēc ZZS pasūtījusi šādu aptauju, Brigmanis aicināja sazināties ar Kurzemes apgabala pirmo numuru — Gundaru Daudzi.

Taču Daudze "Ir" pavestījis, ka neko par šādu aptauju nezinot. Turklāt viņš pauda neapmierinātību ar medijos plaši izskanējušo citātu no viņa intervijas Rīga TV24 augusta beigās, kur Daudze pieļāvis ZZS sadarbību ar "Saskaņu".

"Nevajag izraut no teksta, johaidī arārā to, ko es neesmu teicis! Vajag apskatīties oriģinālā, nevis to idiotismu, ko ir samontējusi Latvijas Televīzija."

Daudze skaidro, ka esot pārprasts — viņš runājis par sadarbību ar "Saskaņu" parlamentā, kas jau šobrīd notiek, savukārt valdību ar "Saskaņu" neatbalstītu. "ZZS viedoklis, un es esmu komandas cilvēks, es tam pilnīgi piekrītu — mēs šobrīd neizskatam nekādas koalīcijas vai sadarbības iespējas ar "Saskaņu" valdībā."

Neko par vēlētāju aptauju nezināja arī ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, kurš arī izslēdz ZZS un "Saskaņas" sadarbību valdībā 13. Saeimā jebkādās formās.

Vai šādas aptaujas veikšana tomēr neliecina, ka politiskajā spēkā ir pretrunas par šo jautājumu? "Nu, cilvēkiem varbūt vienkārši ir interese šādu tēmu uzrunāt, es nezinu, kāpēc viņi to uzdeva, es tiešām nezinu," sacīja Brigmanis.

Kā zināms, 13.Saeimas vēlēšanās Kurzemes vēlēšanu apgabalā ZZS sarakstā startē arī četri Liepājas partijas kandidāti Valdis Skujiņš, Aija Barča, Vilnis Vitkovskis un Ivars Krastiņš.