Šonedēļ Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), dažādojot attālināto nodarbību norisi un veicinot mācību procesu vēl aizraujošāku, uzsāka jauna formāta attālinātas tiešsaistes nodarbības 4. klašu skolēniem – "Zvaigznāji" un 3.klašu skolēniem  – "Elpošana", informē ZIIC izglītības metodiķe Laura Poruka.

Nodarbības ir īpašas ar to, ka skolēniem pirms tiešsaistes nodarbības uz skolu tiek nogādātas paciņas ar eksperimentu izveides materiāliem un skolēni var veikt praktiskos darbus tiešsaistē kopā ar ZIIC pedagogu. Materiāli tiek nogādāti skolā 3 dienas pirms nodarbības un skolēni tos saņem,  ievērojot visus drošības noteikumus.

Zvaigznāju nodarbībā, skolēni veido paši savu lidojošo raķeti un gatavo dažādu zvaigznāju formas to vizuālai attēlošanai uz sienas vai citas virsmas ar gaismas avota palīdzību. Savukārt Elpošanas nodarbībā skolēni apgūst elpošanas procesa īpatnības, veicot eksperimentus.

Nodarbības saturs veidots kā papildinājums obligātajam izglītības saturam skolā un saskaņots ar tēmas realizācijas laiku izglītības iestādēs. Šīs ir pirmās no šāda veida nodarbībām, kas tiks īstenotas arī turpmāk.

Šāda iespēja tapusi Eiropas sociālā fonda projekta 8.3.2.2. "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros. Šobrīd nodarbības tiek realizētas projektā iesaistītajām Liepājas izglītības iestādēm, taču nākotnē plānots attīstīt šāda veida nodarbības ikvienam interesentam.