Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) izsludina pieteikšanos vasaras tematiskajām dienām. Tajās skolēni kopā ar nodarbību vadītājiem dosies dabā – pētīs, izzinās, kustēsies un attīstīs radošumu. Nodarbības paredzētas skolēniem, kuri septembrī uzsāks mācības 3. un 4. klasē, informē ZIIC  centra vadītāja Kristīne Pujāte.

Tematiskās dienas jeb Jauno pētnieku akadēmijas norādītajos norises datumos notiks katru darba dienu no plkst. 10.00 – 14.00. Iespējams pieteikties nodarbībām jūnijā, jūlijā un augustā, katra Jauno pētnieku akadēmija veltīta noteiktai tēmai:

07.06. – 11.06. "Zvēriem pa pēdām". Skolēni iejutīsies zoologa ādā – izzinās dažādus dzīvniekus, caur kustībām un spēlēm pētīs to interesantās pazīmes, vēros, kādi dzīvnieki sastopami Liepājas ezera apkārtnē, kādi dzīvnieki un kāpēc dzīvo arī pilsētvidē.

14.06. – 18.06. "Neticamās dabas parādības". Skolēni iejutīsies meteorologa ādā – pētīs, kas ir dabas parādības, kā un kāpēc tās rodas, vai ir iespējams noteikt, kādi būs laikapstākļi. Tiks veikti praktiskie eksperimenti, lai imitētu dabas parādību veidošanos.

12.07. – 16.07. "Ūdens noslēpumi". Skolēni kļūs par jaunajiem hidrologiem – mācīsies, kas ir ūdens, kādi interesanti un ikdienā neievēroti augi un dzīvnieki tajā dzīvo, tiks pētīti arī mazākie ūdens iemītnieki – planktoni. Skolēniem būs iespēja izmantot arī ūdens pētniecības iekārtas un vākt materiālu paraugus.

02.08. – 06.08. "Ķīmija dabā". Tiks pētīts, kas ir ķīmija, kādi aizraujoši ķīmiskie procesi sastopami dabā. Nodarbību dalībnieki iepazīs, kādas ir dabai draudzīgās ekotehnoloģijas, kā arī veidos ekotehnoloģijas modeļus.

09.08. – 13.08. "Mācos būt ģeogrāfs". Skolēni iejutīsies ģeogrāfa ādā – pētīs globusu, kartes, topogrāfiskos apzīmējumus, mācīsies orientēties apkārtējā vidē. Skolotāji paskaidros, kas ir ieži, tajā skaitā rūdas, kādus iežus varam sastapt Liepājas ezera teritorijā, kur iežus izmanto.

Dalības maksas ir 10 eiro dienā (t.sk. PVN). Pieteikšanās notiek elektroniski, reģistrējoties šeit: ej.uz/tematiskamdienam. Vietu skaits ir ierobežots, vienā grupā maksimālais dalībnieku skaits – 10. Papildus informācija pa tālruni 25728867.

Nodarbības notiks atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem. Šobrīd plānots, ka aktivitātes notiks tikai ārpus telpām. Plānots apmeklēt dažādas vietas Liepājā – Raiņa parku, Dabas mājas teritoriju, Zirgu salu u.c. Katras dienas norises sākums un noslēgums pie ZIIC, Autoru ielā 4/6.