Nesaskaņas "Saskaņas" Liepājas domes deputātu vidū samilzušas tiktāl, ka Naums Vorobeičiks gatavs nolikt mandātu, ja piedāvājumam sekos arī abi pārējie saskaņieši.

Savulaik izpalīdzējis gan pašreizējam Liepājas vicemēram Jurijam Hadarovičam, gan deputātam Romanam Miloslavskim notušēt traipus biogrāfijā, tagad par savu neapdomīgo rīcību saņemot "pēc pilnas programmas", saka Vorobeičks, kura darbību Liepājas kompleksās sporta skolas direktora amatā janvāra nogalē pārbaudīja  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), bet pēdējā pusgada laikā vēl vairākas citas institūcijas – Valsts kontrole, pašvaldības revidenti, Izglītības un zinātnes ministrija, Izglītības kvalitātes dienests, Darba inspekcija (Vorobeičiks: "Vēl tikai bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pie manis nav bijusi, bet droši vien drīz būs!").

KNAB pārbaudes rezultāti apliecinājuši, ka, Vorobeičika vārdiem runājot, "esmu balts un pūkains", respektīvi, tāpat kā citas iestādes un institūcijas, arī šī nekādus pārkāpumus nav konstatējusi.

Tas teikts arī KNAB priekšnieka J.Streļčenoka parakstītajā atbildē irliepaja.lv:

"Pārbaudes laikā netika konstatēti fakti, kas liecinātu par to, ka Naums Vorobeičiks kā Liepājas Kompleksās sporta skolas direktors, savienojot savu valsts amatpersonas amatu ar citiem amatiem, izmantojot Liepājas Kompleksai sporta skolai nodoto dienesta transportlīdzekli VW Multivan, būtu pārkāpis Likumā valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus vai aizliegumus, kā arī būtu realizējis valsts amatpersonas pilnvaras attiecībā uz savu radinieci – Liepājas Kompleksās sporta skolas administratori Janīnu Vorobeičiku, kas skartu viņa vai viņas radinieces (sievas) personiskās vai mantiskās interesēs."                                                 

Pirmo brīdinājumu no KNAB saistībā ar sievu Vorobeičiks saņēmis jau 2006.gadā, un kopš tā laika visu darot tā, kā likums prasa. Iepriekš sporta skolas direktors portālam jau skaidroja, ka Janīna Vorobeičika skolā strādājusi četrus gadus vēl pirms abi iepazinušies un sareģistrējušies.

Aizdomās par KNAB un citu institūciju "uzsūtīšanu" viņam Vorobeičiks tur savus partijas biedrus un tuvākos kolēģus Liepājas domes koalīcijā – vicemēru Juriju  Hadaroviču un deputātu Romānu Miloslavski. Tiešu pierādījumu tam nav, taču formulējumi un viss cits norādot, ka tie ir viņi, nešaubās Vorobeičiks.

"Acīmredzot pārāk daudz par viņiem abiem zinu, tāpēc grib no manis tikt vaļā."

Vajāšana sākusies kopš brīža, kad Kompleksās sporta skolas direktors atlaidis no darba savu padoto Romanu Miloslavski, kurš pēc tam apvienojies ar Juriju Hadaroviču pret Vorobeičiku.

"Gribu atvainoties liepājniekiem, kuri no šī cilvēka ir cietuši, jo es biju tas, kurš Juriju Hadaroviču izglāba no cietuma. Neviens negribēja dot labu raksturojumu, bet bez tā viņam draudēja reāls cietumsods – pants bija ļoti traks. Viņa treneris un māte ļoti lūdza palīdzēt. Lai gan uz to brīdi jau trīs gadus Jurijs nebija nodarbojies ar boksu, man kļuva viņa žēl – bija labs puisis, līdz deviņdesmitajos gados sāka nodarboties ar to, ar ko nodarbojās.  Uzrakstīju teicamu raksturojumu, un viņam piesprieda nosacītu sodu."

Tieši tāpat Vorobeičiks glābis arī Miloslavska ādu, kurš no pērnā gada 21.decembra vairs nav Kompleksās sporta skolas sporta centra "Ezerkrasts" projektu vadītājs, bet pašnodarbināta persona, kam ir līgumattiecības ar Sporta pārvaldi.

"Visi zina, ka Romanu Miloslavski no darba izmeta. Viņu atlaida, pamatojoties uz Darba likuma 101.panta 1.daļas  – "darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai darba devēja uzticību"."

Iepriekš Miloslavskis līdzīgi beidzis savu karjeru arī Liepājas Olimpiskajā centrā, kur baseina un SPA kompleksa vadītāja amatā nenostrādāja pat gadu.

"Viņš arī tur bija tāds pats slaists kā sporta skolā. Viss beidzās ar to, ka Romans piedzēries sasita vairākas dienesta mašīnas un vēl apčurāja tās. Tas pat ir ierakstīts video. Toreiz Gatis [Griezītis, LOC valdes priekšsēdētājs] pateica: vai nu es vai viņš. Lai noklusinātu skandālu, paņēmu Romanu pie sevis, cerot, ka puisis apdomāsies. Taču, it īpaši pēc balotēšanās Saeimas vēlēšanās, Romanam "širmis aizgāja ciet". Viņš paziņoja, ka ir profesionāls politiķis, aiz kura stāv visi pilsētas krievi, bet nākotnē arī visi Latvijas krievi, un ka alga, ko viņam maksā sporta skolā un kas bija tikai par simts eiro mazāka nekā direktoram, viņam kā politiķim vienkārši pienākas. Brīvajā laikā, kad vēlas, viņš mazliet var nodarboties arī ar baseina remontu vai peldēšanas sacensību rīkošanu... Tāpēc jau toreiz, kad irliepaja.lv man par viņu jautāja, neko nevarēju atbildēt – tikai pēc tam uzzinājām, ka tajā laikā viņš bijis krievu kongresā Maskavā."

Sapratis, ka tā ilgāk vairs nevar turpināties, Vorobeičiks runājis gan ar savu padoto, gan Hadaroviču. "Teicu, ņem Romanu pie sevis, tik un tā visur divatā staigājat... Meklēja, kā paši teica "cienīgu vietu" Miloslavskim, bet tā arī neatrada, nevienam viņš nebija vajadzīgs."

Runājot par Miloslavska paveikto, vadot sporta centrs "Ezerkrasts" renovācijas projektu, Vorobeičiks saka: pēc tam mums vajadzēja gadu, lai izlabotu visus pieļautos trūkumus, – tik daudz brāķa, nekvalitātīva darba un aplamību tur bija. Problēmas esot joprojām.

Vorobeičiks arī uzskata, ka "Saskaņas" deputāti Liepājā ir piekrāpuši savus vēlētājus, nepildot tiem dotos solījumus, un tas ir iemesls, kāpēc kritušies partijas reitingi mūsu pilsētā.

Starp citu, par to, ka Liepājā nebūt viss nav kārtībā, liecina arī fakts, ka, atšķirībā no Daugavpils, Jūrmalas un citām lielajām pilsētām, kurās "Saskaņa" jau nosaukusi savus nākamo vēlēšanu līderus, Liepājā tas nav noticis.

Lai kaut kā situāciju labotu, Vorobeičiks esot piedāvājis divus scenārijus – ja reiz nevar rast kopīgu valodu, strādāt vienā virzienā, tad, vai nu visi trīs pašreizējie "Saskaņas" deputāti Liepājas domē noliek mandātus un savas deputātu pilnvaras ("Esmu gatavs to darīt, bet tikai reizē ar pārējiem"), vai arī nākamajās vēlēšanās viņi kandidātu sarakstā ieņem pēdējās trīs vietas ("Esmu ar mieru startēt ar pēdējo kārtas numuru").

Pagaidām Vorobeičiks nav saņēmis atbildi no partijas vadības un kolēģiem. Tāpēc sola – turpinājums sekos!