Trešdien, 9. aprīlī, visā pasaulē tiek atzīmēta Lietu interneta diena, arī Liepājā. Pulksten 18.30 Kūrmājas prospekta 13 aicināti visi interesenti.

Lietu interneta dienas ietvaros Liepājā norisināsies lekcija “Gudras lietas, gudras mājas, gudras pilsētas. Gudri cilvēki?" un paraugdemonstrējumi jaunu produktu prototipiem, ko četru dienu laikā radījuši jaunieši, atrodot risinājumus sev svarīgiem izaicinājumiem un problēmām ikdienas dzīvē.

Vispasaules Lietu interneta dienas pasākums norisināsies LiepU Mākslas pētījumu laboratorijas telpās Kūrmājas prospekta 13 pagrabstāvā (ieeja no pagalma) pulksten 18.30.

Lietu internets no vīzijas kļūst par realitāti, kurā robežas starp fizisko un digitālo vidi izplūst arvien vairāk. Dažādi sensori un tīklu tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un gan redzamos, gan neredzamos veidos ietekmē katru no mums. Lietu internets paredz, ka lietas mums visapkārt ir “gudras”, savstarpēji “sazinās” un “reaģē”, ietekmējot mūsu dzīvi un vidi.

“Internets ir sniedzis iespēju savienoties veidos, par kādiem mēs nevarējām pat sapņot. Lietu internets mūs aizvedīs tālāk par šiem savienojumiem, lai kļūtu par daļu no dzīvas, kustībā esošas, globālas nervu sistēmas.” (Postscapes.com)

Darbnīcu īsteno biedrība “Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB” un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Eiropas Komisijas programmas "Kultūra" finansiālu atbalstu.

Plašāka informācija pieejama, zvanot 26128129 (Anna Trapenciere).