Liepājā ir uzsākts jauns pasākumu cikls "Open Lab" (atvērtās laboratorijas), kurā norisināsies diskusijas un radošās darbnīcas jaunajiem māksliniekiem un citiem intresentiem.

Pieredzējušu mentoru vadībā varēs padziļināti izpētīt kādu globāli aktuālu tēmu caur mākslas praksi, informē pasākumu producente Paula Vītola.

Pirmais "Open Lab" ar tēmu "Augmentētais ķermenis" norisināsies sadarbībā ar jauno mediju mākslas festivālu "iWeek". Diskusija norisināsies festivāla laikā – 15.novembrī, radošās darbnīcas norisināsies no 25. līdz 26. novembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas MPLab telpās, Kūrmājas prospektā 13.

Cilvēka dabā ir pastāvīgi censties uzlabot esošo, tiecoties pēc jaunām pieredzēm, to intensitātes un kvalitātes. Izmantojot tehnoloģijas, cilvēks maina ne vien apkārtējo vidi, bet arī savas maņas un fiziskās spējas. Ķermeņa augmentēšana (spēju paplašināšana) no sarežģītām medicīniskām procedūrām kļūst par produktu, kas nopērkams interneta veikalā. Laikā, kad zinātniskā fantastika kļūst par realitāti, ir svarīgi apzināties, kādu nākotni veidojam sev.

Diskusijas ietvaros tiks apspriesti tādi jautājumi kā – vai augmentētais ķermenis ir dabisks cilvēka attīstības posms? Vai arī tas ir jauns rīks sabiedrības kontrolei, kas var radīt jauna veida diskrimināciju un kas to kontrolēs? Kāda ir mākslas un mākslinieka loma šajā procesā?

Diskusiju vadīs māksliniece un pētniece Maija Demitere, tās dalībnieki ir Stīvens Fišers un Klaivs Makkartijs  no Linkolnas Universitātes Lielbritānijā un citi.

Diskusija notiks 15.novembrī 18 MPLab, Kūrmājas prospektā 13.

Radošajā darbnīcā – laboratorijā – dalībniekiem būs iespēja pieredzējušu mākslinieku vadībā radīt un attīstīt jaunas vīzijas par mūsu ķermeņiem un tā nākotni. Mākslinieku–mentoru lomas ieņems tādi mākslinieki kā starpdisciplināra performanču māksliniece Gundega Evelone, mediju mākslinieks un pasniedzējs Kristaps Biters un mākslinieks, kurš darbojas mākslas un zinātnes, biomākslas laukā – Gints Gabrāns.

Pieteikšanās radošajām darbnīcām: http://ej.uz/openlab

Darbnīca notiks no 25. līdz 26.novembrim MPLab, Kūrmājas prospektā 13.

Darbnīcu rezultāti būs apskatāmi izstādē, turpat, no 27.novembra līdz 1.decembrim.

Vairāk informācijas: ieva.viiksne@gmail.com (Ieva Vīksne).