Saistībā ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī līdz 9. jūnijam un atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, no trešdienas, 13.maija, Liepājā visās pirmsskolas iestādēs darbu atsāks dežūrgrupas visu vecuma bērniem, bērnudārzos tiks nodrošināta obligātā pirmsskolas sagatavošana piecu un sešu gadu veciem bērniem, kā arī sāks darboties pirmsskolas sagatavošanas grupas J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Sadarbībā ar pasniedzējiem, sagatavošanas grupu bērnu vecāki var izvēlēties arī turpmāk ļaut bērnam atrasties mājās un apgūt programmu attālināti. Šādā gadījumā vecākiem jāraksta iesniegums pirmsskolas izglītības iestādes vadītājai, apliecinot, ka vecāks uzņemas atbildību par iesaistīšanos mācību procesā, atgriezeniskās saites sniegšanu pedagogiem un patstāvīgu bērna sagatavošanu skolai.

Arī turpmāk visās pirmsskolas izglītības iestādēs tiks nodrošināta pastiprināta sanitāro un higiēnas prasību ievērošana un īstenošana. Taču katra pirmsskolas izglītības iestāde papildus kopīgi noteiktajiem drošības pasākumiem ir tiesīga izstrādāt arī savu uzturēšanās kārtību.

Pieņemtais valdības lēmums paredz, ka turpmāk vecākiem nebūs jāraksta iesniegums ar kuru līdz šim tika apliecināts, ka bērns nav bijis saskarē ar kādu personu, kas atradies ārzemēs vai ir bijis kontaktā ar "Covid-19" kontaktpersonu, bet būs nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli gadījumos, ja bērnam tiks novērotas jebkādas saslimšanas pazīmes.

Papildus līdz 20.maijam tiks veikta bērnu vecāku aptauja, lai noskaidrotu kāds būs prognozējamais pirmsskolas izglītības apmeklējumus vasaras periodā.