Sagaidot jauno mācību gadu, Liepājā visi pirmklasnieku vecāki, kuru bērni uzsāks mācības kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām, septembrī varēs saņemt svētku pabalstu 30 eiro apmērā mācību līdzekļu iegādei. Pabalstu var saņemt neatkarīgi no bērna deklarētās dzīves vietas, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tā kā vecāki jau sākuši interesēties par pabalsta saņemšanas iespējām, Sociālais dienests atgādina, ka pabalstu izmaksa notiks septembrī, kad būs nokomplektētas visas pirmās klases. Pabalstu vecāki pēc iesnieguma noformēšanas saņems savā norādītajā bankas kontā.  

Lai saņemtu pirmklasnieka pabalstu, bērna vecākam vai likumiskajam pārstāvim, sākot no  1.septembra līdz 15.oktobrim, jāiesniedz iesniegumu Sociālajā dienestā vai izglītības iestādē. Lai vienkāršotu un paātrinātu pabalsta saņemšanu un veicinātu liepājnieku digitālo prasmju uzlabošanu saziņā ar pašvaldību iestādēm, Sociālais dienests sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes pašvaldības administrācijas Informācijas tehnoloģiju daļu radis iespēju šogad pirmo reizi iesniegumus iesniegt elektroniski, izmantojot Liepājas elektronisko pieteikumu sistēmu pieteikumi.liepaja.lv.

Pabalsta pieteikuma anketa Liepājas elektronisko pieteikumu sistēmā būs pieejama no 2021.gada 1.septembra līdz 15.oktobrim. Pabalstu varēs pieprasīt, izmantojot saiti  pieteikumi.liepaja.lv un pieslēdzoties sistēmai ar internetbankas autentifikācijas rīkiem: Smart ID vai kodu kalkulatoru.

Joprojām tiek saglabāta iespēja iesniegumu izglītības iestādē vai Sociālajā dienestā iesniegt arī papīra formātā.

Sociālais dienests arī lūdzis izglītības iestāžu vadītājus un pirmo klašu audzinātājus savlaicīgi informēt vecākus par šo iespēju elektroniski pieprasīt pirmklasnieku pabalstu.

Liepājas skolās šogad uzsāks mācības vairāk nekā 820 pirmklasnieki, arī no citām pašvaldībām. Pirmklasnieka pabalsta izmaksai no Liepājas pašvaldības budžeta atvēlēti 24 000 eiro.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt uz Liepājas pilsētas Domes Sociālo dienestu pa tālruni 63489674.