„Vienotības” Liepājas nodaļas valdes sēdē ar piecām balsīm „par” un vienu „pret” noraidīts Reformu partijas un TB/LNNK piedāvātais priekšvēlēšanu sadarbības Memorands.

Par to portālu šodien informēja „Vienotības” deputāts Liepājas domē Ivars Ķervis.

Pēc Ķervja sacītā, lēmums pieņemts tāpēc, ka „mēs uzticamies abām šīm partijām, ar kurām arī turpmāk turēsim dziļu sadraudzību, bet nekādi dokumenti tāpēc nav jāparaksta – to dara tikai tad, ja jūt neuzticību...”

TB/LNNK pārstāvis Liepājas domē Ivars Kesenfelds šo Ivara Ķervja argumentu kometēja šādi:

"Tad jau iznāk, ka, parakstīdams koalīcijas līgumu, Ivars Ķervis ir parādījis, ka neuzticas Liepājas partijai! Bet, nopietni runājot, manuprāt īstais iemesls, kāpēc Ķervis atteicās parakstīt Memorandu, ir bailes zaudēt "Liepājas autostāvvietu"  priekšnieka amatu!"

Memorandā, ko Reformu partija (RP) un Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” un „TB/LNNK” piedāvāja parakstīt arī „Vienotības” pārstāvim Liepājas domē – Ivaram Ķervim, uzsvērts, ka visiem šiem politiskajiem spēkiem ir kopīgi mērķi: Liepājas kā Latvijas Kurzemes reģiona metropoles attīstība, ekonomiskā izaugsme, liepājnieku sociālā drošība un saliedētība.

„Mēs uzsākam sadarbību šo mērķu sasniegšanai, izvirzot uzdevumu 2013. gada 1. jūnijā notiekošajās Liepājas domes vēlēšanās iegūt vēlētāju mandātu izveidot labēji centrisku vairākuma koalīciju,” teikts Memorandā.

Memorandā arī uzsvērts, ka partijas „ uzskata par izšķiroši svarīgu labēji centrisko, nacionālo un konservatīvo politisko spēku un pilsoniskās sabiedrības sadarbību gan pirms, gan pēc vēlēšanām, lai nodrošinātu pārliecinošu alternatīvu pašreizējai Liepājas vadībai”.

Tāpat dokumentā uzsvērts, ka „vēlēšanās ir jānodrošina augsta vēlētāju līdzdalība un balsotāju pilnvērtīga pārstāvniecība Liepājas domē”.

Kā zināms, iepriekšējās vēlēšanās nepiedalījās 47% liepājnieku. No tiem, kas balsoja, 7% nav vispār pārstāvēti Liepājas domē, jo viņu izvēlētie saraksti nepārvarēja piecu procentu barjeru.