Lai gan Pasaules veselības diena ir 7.aprīlis, Liepājā to atzīmēs maijā, portālu informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne.

Liepājā 2.maijā tirdzniecības namā „Kurzeme” tiks atklāts Veselības mēnesis, iepazīstinot presi un interesentus ar maijā plānotajiem pasākumiem un aktīvākajiem dalībniekiem, PVO tematiskajām dienām.

Veselības mēnesis tradicionāli norisināsies visu maija mēnesi, piedāvājot gan fizisko aktivitāti veicinošus, gan izglītojošus pasākumus. Īpaša uzmanība šogad tiks veltīta sirds un asinsvadu slimību profilaksei, iedzīvotājiem piedāvājot iespējas noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs un kontrolēt asinsspiedienu, un konsultēties ar medicīnas darbiniekiem par nepieciešamajiem profilakses pasākumiem.

Maijā piedāvāsim vairākas apmācības ģimenes ārstiem un prakšu māsām, un jo īpaši aicinām Liepājas ģimenes ārstus būt aktīviem dalībniekiem sirds un asinsvadu slimību pilotprojektā.

Maijā un jūnijā Liepājā tiks īstenots Veselības ministrijas un Liepājas domes pilotprojekts, kura laikā tiks veikts sirds un asinsvadu skrīnings, pārbaudot 11 gadus vecus bērnus un 45 gadus vecus vīriešus.

Tāpat iecerēts rīkot sabiedrības informēšanas kampaņu par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu.

Savukārt septembrī un oktobrī iecerēta kampaņa «Zini savu risku», aicinot 40 līdz 45 gadus vecus iedzīvotājus apzināt sirds un asinsvadu slimību risku un savlaicīgi veikt nepieciešamās veselības pārbaudes.