Veselības ministrijā (VM) tiek vērtēta iespēja rosināt valdību Latvijā uz laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), ziņo LETA.

Tas varētu tikt darīts, ņemot vērā lielo skaitu stacionēto "Covid–19" pacientu un veselības aprūpes sistēmas ierobežoto kapacitāti.

Šodien par minēto jautājumu notiks apspriešanās ministrijā, un, ja tiks atzīts, ka tas ir nepieciešams, tad jau rīt, 29.decembrī, šis jautājums varētu tikt virzīts izskatīšanai valdībā, informēja ministre.

Politiķe norādīja, ka ambulatorie pakalpojumi varētu tikt ierobežoti no nākamā gada sākuma uz noteiktu laiku.

Viņa arī piebilda, ka par divām nedēļām varētu tikt pagarināts plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas termiņš. Patlaban ir noteikts, ka plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcās ir pārtraukta no 23.decembra līdz nākamā gada 4.janvārim.

Ministre gan atzina, ka ilgāk par mēnesi plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšanu apturēt nedrīkstētu, jo jāapzinās, ka ir cilvēki arī ar citām slimībām, kurām nepieciešama ārstēšana un aprūpe.

Viņķele skaidroja – jo vairāk "Covid–19" pacientu ir ārstniecības iestādēs, jo plašāk slimo arī mediķi. Pēc viņas teiktā, Latvijas slimnīcās kopumā ir maksimums ap 8500 gultasvietu, taču minēt gultu skaitu neesot īsti lietderīgi, jo svarīgāk un sarežģītāk ir risināt medicīniskā personāla pieejamības jautājumu.

Kā ziņots, 22.decembrī valdība un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika nolemts no 23.decembra uz divām nedēļām pārtraukt plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu slimnīcās, ņemot vērā pieaugošo "Covid–19" pacientu skaitu tajās.

"Covid–19" pacientiem palīdzības sniegšana ir neatliekama, jo viena no jaunā koronavīrusa izpausmēm ir apgrūtināta elpošana, un tā nevar pagaidīt, toreiz skaidroja Viņķele.