Patlaban Liepājas Reģionālā slimnīcā kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu ir sākusi veidot rīcības plānu par sociālā dienesta darbinieku vakcinēšanu, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Viņa norādīja, ka pašvaldības Sabiedrisko attiecību un Mārketinga nodaļa pašvaldības informācijas kanālos publicē informāciju par vakcīnu, par to, cik Liepājas Reģionālajā slimnīcā ir vakcinējušies ārsti un medicīniskais personāls.

Papildus Sabiedrisko attiecību un Mārketinga nodaļa sadarbībā ar mēra biroju gatavo jaunu informācijas kampaņu, lai dažādotu un saistoši nodotu informāciju liepājniekiem par "Covid–19" ierobežojumiem un vakcināciju.

Kļaviņa norādīja, ka šodien valdības izskatītajā informatīvajā ziņojumā ""Covid–19": vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns" pagaidām pašvaldības nav iekļautas, taču Liepājas pilsētas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa rīt, 8.janvārī, apzinās pašvaldības poliklīnikas, lai saprastu potenciālo vietu un cilvēkresursus, ja gadījumā būtu nepieciešamība operatīvi nodrošināt vakcinēšanu.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā pašlaik ir atvērts viens vakcinēšanās kabinets, kurā strādā četri darbinieki. Ja kabineta noslodze tuvosies maksimumam, tad tiks izveidots vēl viens kabinets, jo par to jau tiek domāts, piebilda Kļaviņa.

Viņa zināja teikt, ka Liepājas slimnīcā vakcinējusies viena trešdaļa no visiem darbiniekiem. Līdz šim 60 slimnīcas darbinieki ir izslimojuši "Covid–19". Vakar vakcinēti 130 medicīnas darbinieki.

Kļaviņa sacīja, ka pašlaik ir liela interese par vakcinēšanos arī Liepājā esošajiem ģimenes ārstiem. Ņemot vērā lielo medicīnas personāla un ārstu interesi par vakcinēšanās iespējām Liepājā, Liepājas Reģionālā slimnīca ir pieteikusies uz jebkādām vakcīnu rezervēm, ja tādas valstī rastos, informēja pašvaldības pārstāve.

Kā vēstīts, iepriekš, komentējot pieprasījumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) demisiju, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka vakcīnu pieejamības plāns ir nacionāla līmeņa dokuments un visas valsts prioritāte. Viņa ieskatā, plānā ir jābūt atbildei uz galveno jautājumu – kā iespējami īsā laikā un nevainojami noorganizētā loģistikas un komunikācijas procesā nodrošināt vakcīnu pieejamību visai sabiedrībai.

Kariņš uzskata, ka tam ir jānotiek loģiskā un organizētā veidā. "Katra diena, kas aizvadīta, nepamatoti kavējot vakcīnu pieejamību iedzīvotājiem, var maksāt kādam veselību vai dzīvību. Plāna izstrādē un koordinētā īstenošanā jāiesaista visas institūcijas, kas tuvas katram iedzīvotājam, piemēram, pašvaldības un ģimenes ārsti," atzina premjers.