Jau trešo gadu Kārļa Zāles laukumā 18.novembrī pulksten 17 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties uz svinīgo pasākumu, kuram šogad dots nosaukums "Zīmes".

Priekšnesumā uz lielās skatuves tiks izdejots un izdziedāts stāsts par tiekšanos uz gaismu. Izmantojot latvju zīmes un skaidrojot to nozīmi, godā tiks celtas Austras jeb saules koks, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Šogad Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas svinības Liepājā notiek ar īpašu vērienu. Jau 11.novembrī vairāki tūkstoši cilvēku vienojās Lāčplēša dienas lāpu gājienā, bet piektdien, 15.novembrī ikviens tiek aicināts iesaistīties līdz šim lielākajā akcijā "Austras koks", kad no pašgatavotiem gaismas lukturīšiem Annas tirgus laukumā tiks izlikta šī latvju rakstu zīme. Austras koks būs arī galvenais 18. novembra svētku pasākuma vadmotīvs. Šajā simbolā izteikts cilvēka priekšstats par pasauli, par mūsu pagātni, tagadni, nākotni, par mūsu senčiem, mums pašiem, mūsu bērniem. Koks ir saikne ar garīgo, un ne tikai saikne, bet arī izpausme. Austras koks palīdz gaismai uzvarēt tumsu.

Pasākumā uzstāsies postfolkgrupa "Zari" kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansambli "Rucavietis". Īpaši veidotajā Sandras Blumbahas horeogrāfijā tiks izdejotas latvju rakstu zīmes. Pasākumu vadīs aktrise Sigita Jevgļevska. Koncerta scenārija teksta autore ir Liepājas rakstniece Sandra Vensko.

Lai iesaistītos pasākuma norises gaitā, pulcējoties Kārļa Zāles laukumā, ikviens aicināts līdzi ņemt brīnumsvecītes. Īpašā brīdī tās varēs aizdeg, lai fotogrāfijās un video iemūžinātu spilgtās gaismiņās zaigojošo krastmalu. Pasākuma uzvedums noslēgsies ar svētku uguņošanu, kas īpaši veidota tā, lai Liepājas debesīs un kanālmalā veidotos latvju rakstu zīmes. Uguņošanas muzikālo noformējumu veidojis Jānis Strazds. No pulksten 18 svētku vakarēšana turpināsies folkloras centra "Namīns" pagalmā.

Svētku pasākumi Liepājā:
15. novembrī – no pulksten 18 līdz 21 – latvju rakstu zīmes "Austras koks" akcija
15. novembrī pulksten 18 – koncerts "Būsim kopā Latvijas dzimšanas dienā" Jauniešu mājā
15.novembrī pulksten 19  – latviskās noskaņas koncerts radošajā telpā "Ideju bodē"; uzstāsies dziesminieks Arnis Miltiņš ar meitu Laimu Miltiņu
15. novembrī pulksten 19 – pirmizrāde "Sasodītais sarkanais mēness" Liepājas teātrī
16. novembris pulksten 17 – koncertcikla "Iededz gaismu" koncerts "Brindisi" Viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē; piedalās: TRIO DEKO – Ints Dālderis (klarnete), Dita Krenberga (flauta), Agnese Egliņa (klavieres); programmā: K. Sen–Sānss, K. Debisī, L. Delībs, F. Pulenks, Ž. Masnē, M. Legrands
16.novembrī pulksten 19 – rokopera "Lāčplēsis", Liepājas Olimpiskais centrs; Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokopera "Lāčplēsis", kas no jauna iestudēts pēc 25. gadiem.
16. novembrī pulksten 20 – Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz svētku balli "Mums viņa ir visskaistākā... tik un tā" kopā ar grupu no Ventspils "Jūrkant'".
17.novembrī pulksten 12 – tematiskais pasākums "Katrs savā zemītē" Liepājas Leļļu teātrī
17.novembrī pulksten 13 – Kaspara Vecvagara jaunā mūzikas albuma "Ar mīļumu" koncerts visai ģimenei viesnīcas "Promenade hotel" Hika zālē, 2. stāvā; koncertā piedalās mūziķi Andris Grunte (kontrabass), Uģis Vītiņš (saksofons), Edgars Kārklis (ģitāra, mandolīna), dziesmu aranžiju autore Ilze Grunte ( ģitāra, stabules); dziesmas izdzied Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola un vokālās studijas "Tev un man" solisti un grupas.
17. novembrī pulksten 15 koncertprogramma "Manas Tautas dziesmas" (Liepājas Olimpiskais centrs)
17. novembrī pulksten 16 – svētku koncerts “Skaista mana tēvu zeme par visām zemītēm" Liepājas Latviešu biedrības namā
Latvijas svētku priekšvakarā kopīgā pasākumā pulcēsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju kolektīvu “Krustiņi", “Kvēle" un “Sidrabvilnis" visu paaudžu dejotājiem, folkloras kopu "Vēlava" un "Saknes" latviskās dzīvesziņas zinātājām un ciemiņiem no Rīgas – folkloras draugu kopu "Skandinieki".
17. novembrī pulksten 18 – izrāde "Pūt, vējiņi!" Liepājas teātrī; Režisors: Dž.Dž.Džilindžers, Baiba – Everita Pjata, Anda – Signe Ruicēna
17. novembrī pulksten 19 koncertprogramma "Manas Tautas dziesmas" Liepājas Olimpiskajā centrā
17. novembrī pulksten 22 kokteiļbārs "Red Sun Buffet" aicina uz svecīšu vakaru
17. novembrī pulksten 23 – grupas "Dzelzs vilks" koncerts klubā Fontaine Palace
18. novembrī pulksten 11 – Ekumēniskais dievkalpojums Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrālē
18.novembrī pulksten 17 – svētku pasākums "Zīmes" Kārļa Zāles laukumā
18. novembrī pulksten 18 – svētku vakarēšana folkloras centrā "Namīns"
18. novembrī no pulksten 22 – latviešu mūzikas vakars klubā "Fontaine Palace"; Valsts svētkos – tikai un vienīgi latviešu mūziku atskaņos – DJ Kazulis (radio NABA)

Liepājas Kultūras pārvalde saka paldies visiem, kas iesaistās valsts svētku tapšanā, jo tieši iesaistīšanās rada sajūtu, ka katrs ir piedalījies svētku veidošanā.