Šodien Liepājas Universitātē vizītē ieradās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Ieplānotā prezidenta lekcija "Digitālās tehnoloģijas un sabiedrība – problēmas un risinājumu meklējumi" izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ nenotika, bet prezidentam bija saruna ar Liepājas Universitātes rektori Daci Marku un Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti.

Rektore par sarunu saka: "Es iepazīstināju prezidentu ar Liepājas Universitātes sasniegumiem. Mēs pārrunājām arī šī brīža aktualitātes sakarā ar augstskolu pārvaldības modeļa maiņu. Prezidents pauda viedokli, ka jebkurām reformām ir vajadzīgs pārejas laiks, jo Liepājas Universitāte kā reģionālā universitāte nestrādā tikai reģiona vajadzībām – universitāšu uzdevums ir attīstīt personību."

Prezidents viesojās arī studentu radio "SWH Spin" studijā,  atbildēja uz jautājumiem par to, kādu mūziku klausās, ar ko asociējas Liepāja, kā prezidents plāno savu laiku ikdienā. Visu interviju ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu būs iespēja noklausīties šodienas ēterā FM 94,6, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Jāpiebilst, ka dienas sākumā Liepājas Universitātes rektore Dace Markus un zinātniece Baiba Trinīte tikās ar Valsts prezidenta kundzi un runāja par zinātnes projektiem universitātē. Baibas Trinītes lepnums ir Balss un runas izpētes laboratorija, bet rektores – Valsts pētījumu programmas apakšprogramma "Latviešu valodas apguve".