Vakar vakcīnu pret "Covid–19" Latvijā saņēmušas 678 personas, bet līdz šim kopumā vakcinēti 2923 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 23 400 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 11 700 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Līdz ar to līdz šim vakcinēti 25% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Teju puse no aizvadītajā diennaktī vakcinētajiem jeb 332 poti saņēmuši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. Vēl 95 personas vakcinētas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt pārējās slimnīcās vakcinēto skaits svārstās no 20 līdz 45 personām.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā pirmdien vakcinētas 40 personas, Liepājas reģionālajā slimnīcā – 45, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – 30, Vidzemes slimnīcā – 42, Rēzeknes slimnīcā – 20, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – 25 un Daugavpils reģionālajā slimnīcā – 20.

Kopumā vien divās ārstniecības iestādēs – Austrumu un Stradiņa slimnīcā – līdz šim kopumā vakcinēto personu skaits pārsniedzis tūkstoti. Austrumu slimnīcā vakcīnu saņēmuši 1010 cilvēki, bet Stradiņa – 1084. Bērnu slimnīcā līdz šim vakcīnu saņēmušas 195 personas, Liepājas reģionālajā slimnīcā – 120, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – 125. Pārējās slimnīcās līdz šim vakcinēto personu skaits ir zem 100.

Vadoties pēc NVD datiem, visvairāk personu vakcinēts tieši 29.decembrī, kad vakcīnu saņēma 873 personas. Savukārt 29.decembrī vakcinēti 788 cilvēki.

Kā vēstīts, pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra rītā. Pirmajā piegādē Latvija saņēma 9750 vakcīnu devas.

Savukārt pirmdien Valsts asinsdonoru centrā nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13 650 "Pfizer" un "BioNTech" ražotajām vakcīnu "Comirnaty" devām.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvija pieteikusies kopumā 97 500 vakcīnas "Comirnaty" devām, ar ko pietiktu 48 750 personu vakcinācijai.

"Covid–19" pandēmijas apstākļos Latvijā vakcinēšanas kapacitāti ir plānots celt līdz 50 000 cilvēku nedēļā atbilstoši plānotajam piegādāto vakcīnu skaitam, pirmdien notikušās tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Skaidrojot "Covid–19" plānoto vakcinācijas grafiku, ministre sacīja, ka parastos apstākļos Latvija jau tā ir spējīga pusotra mēneša laikā vakcinēt 200 000 personu, un patlaban, pandēmijas apstākļos, plāns pēc vakcīnu saņemšanas ir spēt vakcinēt 50 000 personu nedēļā, atbilstoši plānotajam Latvijai piegādāto vakcīnu skaitam.

Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs Uga Dumpis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" otrdiem sacīja, ka jāpalielina vakcinēšanas pret "Covid–19" ātrums. Pēc vakcīnu kravas atvešanas, to vajadzētu pēc iespējas ātrāk izlietot, uzsvēra Dumpis, akcentējot, ka katra diena ir svarīga un ir jāsaprot, ka vakcīnu skaits ir ierobežots.

"Es domāju, ka tur ir kur strādāt – mums tiešām vakcinēšanās efektivitāte vai ātrums ir jāpalielina," sacīja speciālists, atzīstot, ka pie tā arī tiek strādāts.