Tiekoties ar žurnālistiem par Liepājas attīstības jautājumiem, domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde izteicās, ka "Vilnītis ir pret tehnikuma modernizāciju".

Vai tā ir, portāls jautāja pašam Jānim Vilnītim.

"Jautājumu – "Kāpēc jūs esat pret tehnikuma modernizāciju?" Goldes kundze uzdeva arī ministram tikšanās reizē Liepājas domē. Jautājums bija nekorekts, un ministrs pat nesaprata, ko Goldes kundze grib pateikt. Es, protams, sapratu, ka viņa grib norādīt uz to, ka es domes sēdē atturējos, balsojot par tehnikuma attīstības stratēģiju. Taču tā nav taisnība, ka esmu pret modernizāciju. Ne es esmu pret to, ne Ķīlis! Esmu bijis par to, ka trīs arodskolas apvieno vienā tehnikumā un esmu par to, ka tehnikums ir jāmodernizē. Taču esmu pret to, ka 12 miljonus latu grib ieguldīt vecos mūros, ēkās, kuras drīzāk jānojauc, nevis jāatjauno! Un es pilnībā piekrītu Kesenfelda kungam, ka mēs kārtējo reizi gribam taisām nevis tādu infrastruktūru, kas būtu vairāk vērsta uz izglītības modernizēšanu, bet gan nodarbojamies ar būvniecību. Tas nav pareizi."

Tā kā pašvaldība ir stipri iejaukusies ministrijas darbā, tai ir jāpiedāvā savs risinājums attiecībā uz tehnikuma modernizāciju, norāda Vilnītis. "Uzskatu, ka ir jānoliek malā pašreizējais modernizācijas uzmetums, un jāizstrādā pilnīgi jauns projekts, sākot no nulles. Laika ir pietiekami daudz, tikai šobrīd nekas netiek darīts. Diemžēl nepiederu izpildvarai, un varu tikai ieteikt un paust savu redzējumu."

Jānis Vilnītis uzskata, ka vispareizāk būtu tukšā laukā būvēt pilnīgi jaunu ēku, jo naudas pietiks – ministrija ir dubultojusi arodskolu renovācijai paredzēto summu. "Otrs variants – Vānes ielā ir diezgan laba ēka, kurai ir divi saimnieki – Tehniskā universitāte un Liepājas tehnikums. Manuprāt, universitātei var piedāvāt bijušās 31.arodskolas ēku Ukstiņa ielā, un tehnikumu izvietot Vānes ielā. Tad vairs ne būtu vajadzības izmantot deviņstāvu "murgu" Ventspils ielā."

Jebkurā gadījumā, lai kādu variantu arī pašvaldība izvēlētos, ministrija stingri uzraudzīs, lai katrs iztērētais lats ir izlietot saimnieciski, uzsver Vilnītis. "Būs ministra iecelta projekta vadītāji, turklāt divos līmeņos – ministrijā un uz vietas, Liepājā. Tas savukārt nozīmē, ka konkurss tik tiešām būs konkurss, nevis pielāgots konkrētam uzvarētājam, un nauda tiks izlietota paredzētajam mērķim."

Jānis Vilnītis: "Attiecībā uz Goldes kundzes teikto, gribu piebilst, ka saprotu, ar ko man darīšana – ar cilvēku, kas ilgus gadus strādājis dažādās partijās un augstos amatos, gan ministra, gan vicemēra, kam uzkrāta milzīga pieredze un politiskais kapitāls. Saprotu, ka runājot ar šādu cilvēku stipri jādomā pie tā, kad, ko un kā tu saki, citādi katru tavu vārdu var pavērst pret tevi pašu. Es to ļoti labi saprotu