Divas Liepājas vācu biedrības – Liepājas vācu biedrība un Liepājas vācu kultūras centrs – pirms nedēļas viesojās Šilutē, Lietuvā, kur risinājās 24.Baltijas valstu vācu dziesmu svētki.

Kā portālu irliepaja.lv informēja Liepājas vācu biedrības valdes locekle Silvija Martone, 24.Baltijas valstu vācu dziesmu svētki Šilutē, kādreizējā prūšu apdzīvotā centrā, risinājās no 7. līdz 9.septembrim, un tajā piedalījās vācu biedrības no visām trim Baltijas valstīm kā arī Vācijas, kas lielā mērā šo satikšanos arī finansēja. Latviju svētkos pārstāvēja ne tikai Liepājas vācu biedrība un Vācu kultūras centrs, bet arī biedrības no Rīgas, Dobeles, Ventspils un Daugavpils.

Liepājas vācu biedrībai šī bija jau otrā reize, kad tā viesojās Šilutē. Pirmoreiz, pirms pieciem gadiem, tur iestādīta liepiņa, pie kuras šoreiz visi stādītāji arī nofotografējušies.

“Mūs ļoti sirsnīgi uzņēma Šilutes vācu biedrība "Heide" (senais, prūsiskais Šilutes nosaukums – irliepaja.lv) un tās vadītāja Gerlinda Heidekruga. Galvenais notikums bija Dziesmu svētki, kuros piedalījās četrpadsmit vācu biedrību ansambļi, tostarp arī mūsu biedrības ansamblis "Zusammensein" ("Kopā būt"). Ar sajūsmu svētku dalībnieki sagaidīja mūsu dziedāto "Pie dzintara jūras" – vācu, lietuviešu un latviešu valodā, un pat dziedāja līdzi," pastāstīja Martone.

Atmiņā paliekošs notikums bijis arī dievkalpojums Šilutes luterāņu baznīcā, ko vadījuši desmit mācītāji no dažādām valstīm.

"Iepaidīgs ir šīs baznīca altergleznojums – ar Kristus tēlu centrā, bet arī virkni lacīgu personību, kā Gēte, Bahs, Luters un citi, tostarp pat toreizējais Šilutes mērs."

Biedrības valdes locekle Irina Tīre neslēpa sajūsmu par svētku tirdziņa norisi, kurā uz vairākiem pavardiem vārīta arī svētku dalībnieku maltīte – zivju zupa. Ar to bez maksas varējis cienāties arī  jebkurš Šilutes iedzīvotājs.