Aizvadītajā nedēļas nogalē Kuldīgā notika Kuldīgas Digitālo inovāciju centra sadarbībā ar Latvijas izgudrotāju biedrību, "Connect Latvija" un Latvijas Zinātņu akadēmiju rīkotais pasākums "Minox Kurzeme 2022", kurā pulcējās izgudrotāji no Kurzemes, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Liepājas Universitāti ar saviem izgudrojumiem pārstāvēja trīs studenti Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktora Ulda Žaimja vadībā. Sintija Ozoliņa iepazīstināja ar jūras aļģu izcelsmes stādīšanas komplektu, Grēta Girvaite – ar permakultūras multifunkcionālo komposta kasti "GALA dārzs". Savukārt Sebastians Štāls-Aploks piedāvāja aplūkot ar mākslīgo intelektu vadāmu rokas protēzi.

Uldis Žaimis skaidro: "Šis bija Kurzemes reģiona pasākums, tādi notiks arī Cēsīs un Jelgavā. Galvenais pasākums, ko gaidām, ir Latvijas izgudrotāju un inovāciju izstāde "Minox 2022", kas notiks Rīgā. Kuldīgā bija iespēja sastapt vismaz divdesmit izgudrotājus, gan no RTU, gan zinātniskajiem institūtiem, kā arī komersantus un individuālos dalībniekus. Mēs kotējāmies ļoti labi, mūsu projekti ir tiešām inovatīvi!"

Daļa no "Minox Kurzeme 2022" dalībniekiem saņēma atzinības rakstus, viņu vidū arī visi Liepājas Universitātes jaunie izgudrotāji Sintija Ozoliņa, Grēta Girvaite un Sebastians Štāls-Aploks. Tālāk sevi būs jāpierāda jau Rīgā.