10. un 15.martā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) darbinieki, Liepājas Universitātes projektu vadība, kā arī Daugavpils inovāciju centra pārstāvji tiešsaistē tikās ar Norvēģijas partneriem no Trondheimas zinātnes centra, informē ZIIC vadītāja Kristīne Pujāte.

Norvēģijas (EEZ/N) grantu projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" prioritātes ir inovācijas, pētniecība, izglītība un konkurētspēja. Lai kopīgiem spēkiem attīstītu projekta vēstījumu "Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai", nozīmīgi ir stiprināt partnerību ar jomas profesionāļiem.

Jau kopš 1988.gada Trondheimas zinātnes centrs veicina sabiedrības zinātkāri un radošumu, piedāvājot aizraujošas aktivitātes, eksperimentus, 3D planetāriju, 360 grādu ceļojumu kosmosā un citas interaktīvas instalācijas visai ģimenei. Ekspozīcijas un attīstības vadītājs Martins Kulhavčuks, prezentējot interaktīvās instalācijas, uzsvēra zinātnes kapitāla nozīmi mūsdienu sabiedrībā, to attiecinot uz visu ar zinātni saistīto zināšanu apvienošanu, attieksmi un resursiem, ko cilvēks uzkrāj visas dzīves laikā.

Liepājas Universitātes projektu vadītāja Anna Priedola prezentēja instalācijas, kuras top sadarbībā ar ZIIC zinātnes un vides ekspertiem: akvaponikas sistēma, putniņa attīstība, daba un bioloģiskā daudzveidība, zemūdens pasaules izpēte. Toties zinātniskais eksperts Reinis Balodis demonstrēja multimediālo instalāciju – kaleidoskopu. Visas instalācijas plānots izvietot Dabas mājā, Zirgu salā 2, Liepājā.

Otrajā tikšanās reizē sarunai pievienojās partneri no Daugavpils inovāciju centra un kopīgi tika lemts par apmācību vizīti Trondheimas zinātnes centrā 2021. gada noslēgumā. "Covid–19" pandēmijas izraisīto ierobežojumu gadījumā, apmācību procesu par efektīvu instalāciju un mācību programmu attīstīšanu plānots pārnest tiešsaistē.

Projektu "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" finansē EEZ/N grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumu, bet 98 605 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.