27. un 28.februārī tehnikumā norisinājās ceturtais starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Kurzemes elektromontāža 2020" aktivitātes "Enerģētika" elektroinstalāciju konkurss un pirmo reizi arī  starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Mehatronika 2020", informē PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" ārējo sakaru organizatore Madara Jaunciema.

Abos konkursos piedalījās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovākijas. Divu dienu laikā abu konkursa dalībniekiem bija noteiktā laikā jāizpilda dotie uzdevumi, sākot no vienkāršākā un mazpamazām pārejot uz sarežģītāko.

Konkursam tika pieaicināti arī augstas klases eksperti, kas vērtēja izglītojamos – elektroinstalāciju konkursā vērtēja SIA "Schnaider electric" pārstāvji – Gatis Arājums, Andris Krūmiņš, LDDK (Latvijas darba devēja konfederācijas) pārstāvji Māris Valdis Kalniņš un Osvalds Makreckis, bet mehatronikas konkursā dalībnieku veikumu novērtēja mehatronikas eksperti – Valters Asars, Kaspars Gauja un RTU Liepājas filiāles vadošais pasniedzējs inženierzinātnēs Andris Priževaitis.

Par elektroinstalāciju konkursa uzvarētāju kļuva Igaunijas Profesionālās izglītības centra "Ida-Virumaa" audzēknis Allans Eglits, kurš saņēma PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" enerģētikas nozares specialitātes vadītāja, konkursu idejas aizsācēja, četru valsts mēroga konkursu un pirmā starptautiskā elektroinstalācijas konkursa organizētāja Andra Rozes piemiņas balvu. Otro vietu ieguva Tallinas Celtniecības skolas audzēknis Aarne Kauss, bet trešajā vietā ierindojās Nauris Grudulis no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Savukārt profesionālās meistarības konkursā "Mehatronika 2020", pirmo vietu ieguva PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" audzēkņi Ritvars Alkšars un Liene Štorha, 2. vietu ieguva Igaunijas Profesionālās izglītības centra "Ida-Virumaa" komandas izglītojamie Ilja Kirjuškins un Artjoms Makarovs, bet trešajā vietā ierindojās Jurģis Lillais un Jēkabs Gustavs Milašs no Rīgas Tehniskās koledžas.

Paldies par atbalstu SIA "Schneider Electric Latvija", SIA "OMS", SIA "AE Partner" u.c.

Elektroinstalāciju konkursa uzvarētājs.