Liepājas Universitāte (LiepU) šajā vasarā uzsāka sadarbību ar biedrību "Brazīlija Latvija" un tās rezultātā pēc Brazīlijas latviešu tautas deju kolektīva "Staburags" aicinājuma 7.decembrī uz Ižui (Ijui) pilsētu Brazīlijā devās Liepājas Universitātes tautas deju kolektīva "Banga" vadītāja Kristīne Kārkliņa un LiepU absolvents Aigars Kārkliņš, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Kristīne Kārkliņa stāsta par pirmajiem iespaidiem pēc garā ceļojuma: "Tika aizvadīta pirmā diena Brazīlijā, iepazīta pilsēta un aizvadīts pirmais mēģinājums. Lai "Staburags" varētu sekmīgi piedalīties 2023.gada Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos Latvijā, divu nedēļu laikā ir jāiestudē četras deju svētku obligātā repertuāra dejas. Dejotāji ir atsaucīgi, atvērti un ļoti darbaspējīgi."

Liepājas Universitātes pārstāvjiem Brazīlijā ir paredzētas tikšanās ar latviešu kultūras centra vadību, lai iepazītos ar centra darbību, vizīte pie pilsētas mēra, kurā Kristīne un Aigars gatavojas prezentēt gan universitāti, gan Liepājas pilsētu.

Brazīlija liepājniekiem ir tāla un eksotiska zeme, tāpēc līdzās rūpēm par darbu ar deju kolektīvu Kristīne un Aigars dalās ar pirmajiem iespaidiem: "Aiz loga čivina putniņi un mēs ceram, ka tie ir papagaiļi. Jūtamies gaidīti un aprūpēti, viesnīcā mūs sagaidīja augļu grozs kā dāvana. Pilsēta liekas skaista, kaut pagaidām to skatījām tikai tumsā. Viesnīcā sarunājāmies ar tulka palīdzību, jo te angļu valoda nav populāra, bet mērķis ir sasniegts – esam šeit un strādāsim!"