Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 249 Veltas, bet nav nevienas Veldas. Dzimšanas dienā sveicam aktieri Voldemāru Šoriņu.

Voldemārs Šoriņš dzimis 1952.gadā Liepājā. Pirmās iemaņas aktiermākslā guvis vidusskolas dramatiskajā kopā. Pēc Liepājas 1.vidusskolas absolvēšanas (šobrīd – Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) studējis Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultātē. Uzreiz pēc konservatorijas Voldemārs Šoriņš sācis darbu Nacionālajā teātrī, kur darbojas joprojām.

Nacionālajā teātrī Voldemārs Šoriņš piedalās vairākās aktuālās izrādēs, tostarp arī šoruden pirmizrādi piedzīvojušajā iestudējumā "...bagātā kundze..."

2012.gada pavasarī Liepājas Virtuālā kinomuzeja apakšsadaļa "Liepājas aktieri kinofilmās" papildināta ar materiālu par aktieri Voldemāru Šoriņu.

Voldemāram Šoriņam pieder vārdi: "Vienīgā izeja, lai nezaudētu veselo saprātu, ir smiešanās. Par visu drīkst un pat vajag smieties. Ne izņirgt, bet smieties. Jo tas liecina par veselīgu cilvēka attieksmi pret sevi un citiem. Man vienmēr nākuši smiekli par to, ar kādiem svētsvinīgiem ģīmjiem cilvēki sastrādā vislielākās cūcības."