Šogad pirmo reizi festivālā “LMT Summer Sound” būs iespēja apmeklēt biedrības “Esi brīvs!” telti un diskutēt ar speciālistiem par atkarībām.

Tajā varēs diskutēt ar speciālistiem par modernajām atkarībām un to bīstamajām sekām, kā arī nodoties dziļākai sarunai ar psihoterapeitiem.

Rietumu modernā dzīvesveida pārņemšana arī Latvijā ir radījusi jaunas atkarības, taču informācija par tām pašlaik ir nepietiekama, uzskata biedrības “Esi brīvs!” pārstāvji. Viņi regulāri viesojas dažādās skolās, bērnu namos, bērnu un jauniešu centros, lai radoši informētu jauniešus par smēķēšanas, alkohola un narkotiku atkarības bīstamību. Psihoterapeite un biedrības “Esi brīvs!” valdes priekšsēdētāja Dace Caica atzīmē, ka ir pēdējais laiks sākt skaļāk runāt par modernajām atkarībām, no kurām biežāk izplatītākās ir atkarība no mobilo ierīču lietošanas, ātro uzkodu ēšanas, kā arī sauļošanās solārijā un saulē u.c.

“Sarunās ar skolēniem skolās atklājas, ka viņi zina, kā veidojas atkarība no smēķēšanas, alkohola vai psihotropajām vielām, taču jauniešiem trūkst izpratnes par to, ka daļa no it kā tik pierastajām aktivitātēm, piemēram, pārmērīga planšetdatora lietošana, regulāra kāre pēc ātrajām uzkodām, arī ir veselībai bīstamas un var izraisīt atkarību,” uzsver Caica.

Biedrības “Esi brīvs!” vadītāja stāsta, ka festivāla “LMT Summer Sound” apmeklētājiem tiks piedāvāta vienreizēja iespēja – caur sarunu un smilšu spēli kaut uz brīdi atstāt to, kas kavē kļūt brīvam. “Gribam tikai vērst uzmanību, lai cilvēki zina, ka šādas modernās atkarības ir, jo tad viņiem ir iespēja pašiem izlemt, vai tie vēlas būt brīvi. Es ticu, ka informēts cilvēks noteikti var pieņemt daudz pārdomātāku lēmumu, nekā tas, kurš nezina,” spriež Caica.

Biedrības “Esi brīvs!” telts “LMT Summer Sound” atradīsies starp tirgotājiem, un sarunas ar psihoterapeitiem, atkarību speciālistiem tiks piedāvātas gan piektdienā, gan sestdienā no pusdienlaika līdz vēlam vakaram. “Liela daļa ikdienas daudziem no mums paiet sazinoties elektroniski, vai izmantojot telefonu, tādēļ nolēmām, ka šī ir tā reize, kad mudināsim festivāla apmeklētājus runāt nevis ar ierīci, bet vienam ar otru,” ieceri skaidro biedrības “Esi brīvs!” valdes priekšsēdētāja Dace Caica.

Uzziņa
Biedrības “Esi Brīvs!” mērķis ir uzrunāt jauniešus, viņu vecākus, skolotājus un sabiedrību kopumā, popularizējot uzskatu, ka būt brīvam no jebkādām atkarībām ir daudz interesantāk nekā tad, ja cilvēks ir atkarīgs no šķietami patīkamām vielām un procesiem. Biedrības dibinātāji ir psihoterapeite Dace Caica, psiholoģe Ilona Gaile, un narkoloģe - psihoterapeite Ināra Vārpa, kā arī biedrība "Latvijas Vecāku apvienība "Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei"" un biedrība "Latvijas Spēļu biznesa asociācija."