"Covid–19" pacientu ārstēšanā izšķirošā nozīme ir personāla pieejamībai, jo jaunu gultu atvēršana bez personāla, kurš spēj nodrošināt kvalitatīvu pacientu aprūpi, ir bezjēdzīga, aģentūrai LETA pauda SIA"Liepājas reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Viņš stāstīja, ka jau pagājušajā nedēļā un arī šonedēļ slimnīcas administrācija apzina savus rezidentus, lai iesaistītu viņus "Covid–19" pacientu ārstēšanā. Turklāt jaunie speciālisti esot atsaucīgi un jau no nākamās nedēļas varēs doties palīgā pieredzējušajiem kolēģiem. Tāpat uzrunāti arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāles vecāko kursu jaunieši, kuri apgūst ārsta palīga un māszinību programmas, jo akūti nepieciešams arī vidējais medicīnas personāls, sacīja Striks.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka līdz pagājušajai piektdienai situācija slimnīcā ar "Covid–19" pacientu ārstēšanu bijusi prognozējama, taču brīvdienās uzņemti jauni 15 pacienti, kā rezultātā šodien operatīvās vadības sanāksmē nolemts atvērt trešo nodaļu, kas paredzēta "Covid–19" slimniekiem. "Mēs esam izvērtējuši visu slimnīcā esošo pacientu stāvokli un visi tie, kuri var turpināt atveseļoties mājās, no slimnīcas tiek izrakstīti, lai dotu vietu "Covid–19" pacientiem," norādīja Striks.

Viņš uzsvēra, ka slimnīca nav pārtraukusi plānveida pakalpojumu sniegšanu. Reanimācijas nodaļā no 14 gultām astoņas ir atvēlētas "Covid–19" pacientiem. Ņemot vērā, ka palīdzība var būt nepieciešama arī citu profilu slimniekiem operāciju blokā esot izveidota tā sauktā "tīrā reanimācijas nodaļa" ar septiņām gultām. Šos pacientus aprūpēs operāciju bloka mediķi. Situācijai pasliktinoties, Striks pieļāva, ka varētu slēgt vienu vai divas operāciju zāles, lai pārstrukturētu personālu "Covid–19" pacientu aprūpei.

Kā vēstīts, Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietots 121 "Covid–19" pacients, bet 16 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto "Covid–19" pacientu palielinājies no 1037 līdz 1114, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Pēdējo reizi stacionāros ārstējošo pacientu skaits virs 1000 bija 8.februārī.

No slimnīcās esošajiem "Covid–19" pacientiem 981 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 133 – ar smagu slimības gaitu. Tādējādi 11,9% stacionēto šobrīd ir ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim kopumā no slimnīcām ir tikuši izrakstīti 16 269 "Covid–19" pacienti.

Viņš prognozē, ka divas līdz trīs turpmākās nedēļas nekas labs nav sagaidāms. "Nožēlojami, ja tik smagos apstākļos, kāds vēl uzdrošinās celt savu politisko kapitālu," uzsvēra Liepājas slimnīcas vadītājs, aicinot iedzīvotājus vakcinēties, jo tikai tā būs iespējams pasargāt sevi un savus tuvos cilvēkus no smagas saslimšanas.